کد خبر : 12607

کاهش ۷۲ درصدی تولید گندم در استان بوشهر

 کاهش ۷۲ درصدی تولید گندم در استان بوشهر

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: پارسال ۹۵ هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریده شد که امسال میزان خرید کاهش ۷۲ درصدی نسبت به سال قبل دارد.

به گزارش " بوشهر24 "، سید محمد هاشمی صبح امروز در جمع خبرنگاران بوشهر با بیان اینکه خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر از 18 فروردین آغاز شده است اظهار داشت: کشاورزان استان بوشهر 25 هزار و 500 تن گندم تحویل چهارمرکز خرید داده‌اند که نسبت به مدت مشابه کاهش 72 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه خرید گندم پایان یافت تصریح کرد: در ابتدای فصل خرید پیش بینی شده بود با توجه به خشکسالی کشاورزان 36 هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل دهند اما خرید 10 هزار و 500 تن کم تر از میزان پیش بینی شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر افزود: در این مدت چهار مرکز، خرید گندم از کشاورزان را به عهده داشتند که حدود دو هزار تن گندم دوروم و 23 هزار و 500 تن گندم معمولی از کشاورزان تحویل گرفتند.

هاشمی تصریح کرد: گندم دوروم که برای تهیه آرد سمولینا و تولید ماکارونی کاربرد دارد به خارج  از استان فرستاده می‌شود و گندم معمولی در دو انبار گندم استان یعنی برازجان و چغادک ذخیره می‌شود.

وی کاهش بارندگی و خشکسالی‌ها را عامل از بین بردن تولیدات مزارع دیم دانست و افزود: پارسال 95 هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریده شد که امسال میزان خرید کاهش 72 درصدی نسبت به سال قبل دارد./ تسنیم

ارسال نظر