کد خبر : 12619

مهلت ۱.۵ ماه پرداخت معوقات بانکی واحدهای تولیدی بوشهر

 مهلت ۱.۵ ماه پرداخت معوقات بانکی واحدهای تولیدی بوشهر

استاندار بوشهر گفت: با توجه به مشکلات فراروی واحدهای تولیدی صنعتی استان بوشهر پرداخت معوقات بانکی این واحدها با مشارکت و همکاری بانک‌ها ۱.۵ ماه مهلت داده می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، مصطفی سالاری عصر امروز در نشست شورای گفت‌و‌گو دولت با بخش خصوصی در بوشهر با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه صنعت، معدن و تجارت دارای جایگاه مهمی است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین حوزه صنعت استان بوشهر صنعت پرورش آبزیان است که جایگاه مهمی در پرورش میگو و صادرات آن دارد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات صادرات آبزیان به کشورهای مختلف بررسی می‌شود گفت: برای صادرات آبزیان پرورشی استان بوشهر بدون واسطه به کشورهای هدف پیگیری‌های لازم با مسئولان ذیربط انجام می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه کیفیت میگوی استان بوشهر بسیار مطلوب و عالی است گفت: در صادرات این آبزی باید برند کشور و استان بوشهر مشخص باشد که این مهم تنها با برداشتن کشورهای واسطه در صادرات آن امکان پذیر می‌شود.

سالاری،  با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به بوشهر تسهیلاتی برای رفع موانع ومشکلات تولید کنندگان مصوب شد گفت: برای پرداخت این تسهیلات پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر انعطاف پذیری بانک‌ها در معوقات واحدهای تولیدی افزود: با توجه به مشکلات فراروی واحدهای تولیدی صنعتی استان بوشهر پرداخت معوقات بانکی این واحدها با مشارکت و همکاری بانک‌ها 1.5 ماه مهلت داده می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان بوشهر تشکیل می‌شود افزود: این کارگروه به منظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی استان،  بزودی تشکیل می‌شود.

سالاری بر مشارکت بیشتر مسئولان گمرک و بنادر و دریانوردی استان بوشهر درتسریع روند فعالیت صادرات و واردات تاکید کرد./ تسنیم

ارسال نظر