کد خبر : 12891

شمارش معکوس برای کاهش قیمت میوه و تره‌بار در بوشهر

شمارش معکوس برای کاهش قیمت میوه و تره‌بار در بوشهر

با آماده شدن میدان میوه و تره‌بار در بوشهر که با تلاش مجموعه مدیران ازجمله شورا و شهرداری بوشهر محقق شده، این امکان برای کاهش قیمت میوه و تره‌بار در بوشهر فراهم می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، مدت‌هاست که قیمت میوه در شهر بوشهر در مقایسه به شهرهای هم‌جوار قابل‌مقایسه نیست و گرانی میوه از مشکلاتی بوده که در همواره مورد نگرانی و دغدغه مردم بوده است و یکی از عمده دلایل مهم این گرانی از دید کارشناسان و مسئولان مربوطه، نبود میدان میوه و تره‌بار در شهر بوشهر بوده است.حال با تلاش شهرداری، شورای شهر و استانداری و مدیران مرتبط اجرایی قرار است میدان میوه و تره‌بار به‌زودی افتتاح شود.

رییس شورای  شهر بوشهر صبح امروز در نشست بررسی وضعیت میدان میوه و تره‌بار بوشهر از اتمام بهسازی میدان میوه و تره‌بار بوشهر و آماده بهره‌برداری بودن آن خبر داد و اظهار داشت: نبود میدان میوه و تره‌بار همیشه به‌عنوان یکی از عوامل اصلی گرانی این کالا در بوشهر مطرح بوده و بارها نیز مردم و مسئولان بر ایجاد آن تأکید کرده‌اند و یکی از دغدغه‌های شورای نیز چهارم میدان میوه و تره‌بار بوده است.

عبدالخالق برزگر زاده بابیان اینکه  میدان میوه و تره‌بار به‌صورت  یک سرمایه بلااستفاده مانده بود و با مصوبه شورا و تخصیص مبلغ یک میلیارد تومان جهت بهسازی آن خوشبختانه با تلاش و همت کارکنان شهرداری آماده بهره‌برداری شد.

رییس شورای شهر بوشهر بابیان اینکه این میدان باید نقش بسیار مؤثری در تنظیم و کنترل قیمت میوه و تره‌بار  در بوشهر داشته باشد، اظهار داشت: ما حاضر هستیم در جهت راه‌اندازی غرفه‌های این میدان با کمترین هزینه اجاره غرفه اخذ شود اما کسانی برای غرفه‌داری در میدان میوه و تره‌بار بوشهر حضور داشته باشند که قدرت رقابت فراهم کنند و ما بتوانیم تأثیرگذاری آن را بر بازار بوشهر ببینیم.

برزگر زاده  در ادامه تصریح کرد:  قیمت میوه تره‌بار در بوشهر بالاتر از سایر شهرهای هم‌جوار است که امیدواریم با افتتاح و بهره‌برداری از این میدان بتوانیم در کاهش قیمت میوه مصرفی شهروندان بوشهری سهیم باشیم.

وی با دعوت از کسانی که دارای  رزومه قوی و سابقه و توانمندی در این زمینه‌دارند از ارائه تسهیلات ویژه به آن‌ها در این زمینه خبر داد.

مدیرکل دفتر امور هما همنگی اقتصادی استانداری نیز در این نشست اظهار داشت: از اقدامات بسیار خوب شورا و شهرداری بهسازی میدان میوه و تره‌بار بود و امیدواریم با برنامه‌ریزی خوبی که می‌شود شاهد راه‌اندازی این میدان باشیم و تجربه تلخ دوبارقبل تکرار نشود.

وی بابیان اینکه این میدان می‌تواند با توجه به جمعیت بوشهر و خریدهای که مراکز نظامی و نفتی می‌توانند انجام بدهند با استقبال بسیار خوبی  مواجه شود، اظهار داشت: با دادن مشوق به غرفه‌داران می‌توانیم شاهد عرضه میوه و تره‌بار باقیمت مناسب و تنظیم و کنترل بازار بوشهر باشیم./ فارس

ارسال نظر