کد خبر : 12896

توزیع روزانه 100 تن میوه و تره‌بار در بوشهر

توزیع روزانه 100 تن میوه و تره‌بار در بوشهر

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از توزیع روزانه 100 تن میوه و تره‌بار در بوشهر خبر داد.

به گزارش " بوشهر24 "، سیدحسین حسینی‌محمدی صبح امروز در حاشیه نشست بررسی وضعیت میدان میوه و تره‌بار با بیان اینکه بحث میوه و تره‌بار دغدغه کل کشور است اظهار داشت: وجود میدان میوه و تره‌بار یک نیاز و ضرورت است و ما هم‌اکنون در شهر بوشهر روزانه 100 تن مصرف میوه و تره‌بار داریم و تعداد واحدهای میوه و تره‌بار ما نسبت به چهار سال قبل دو برابر شده است.

حسینی‌محمدی در ادامه افزود: قطعاً با این حجم مصرف میوه و تره‌بار در شهر بوشهر راه‌اندازی این میدان می‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد اما برای راه‌اندازی آن باید از کسانی استفاده کرد که توانمند بوده و سابقه کاری قوی در این زمینه داشته باشند.

وی خواستار ایجاد مشوق‌هایی برای جذب افراد توانمند که در این زمینه فعال هستند، شد.

راه‌اندازی میادین میوه و تره‌بار یکی از ضروریات است

معاون تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز با بیان اینکه راه‌اندازی میدان‌های میوه و تره‌بار یکی از ضروریات است اظهار داشت: در استان بوشهر در حالی که بیشترین تولید صیفی‌جات و سبزی‌ها را داریم اما به دلیل نداشتن میدان میوه و تره‌بار توسط دلالان این میوه و تره‌بار خریداری و وارد استان‌های هم‌جوار و بعد از آن استان‌ها، به بوشهر آورده می‌شود که این خود باعث افزایش قیمت می‌شود.

جهانگیر لو با بیان اینکه به‌طور مثال واسطه‌ها میوه و تره‌بار را از بوشکان خریداری و به میدان میوه و تره‌بار استان فارس می‌برند، گفت: ما از استان فارس دوباره این میوه و تره‌بار را وارد بوشهر می‌کنیم.

 دلیل تفاوت قیمت میوه و تره‌بار در  بوشهر با شهرهای هم‌جوار چیست

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر نیز با بیان اینکه قیمت میوه و تره‌بار بوشهر با شهرهای هم‌جوار مثل برازجان تفاوت چشمگیری دارد، اضافه کرد: یکی از دلایل آن این است که بازار میوه و تره‌بار بوشهر در انحصار عده‌ای خاص شده است.

نصرالله اسدی با بیان اینکه دلیل این گران‌فروشی باید آسیب‌شناسی شود، گفت: راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار می‌تواند در کاهش قیمت‌ها نقش مؤثری داشته باشد./ فارس

ارسال نظر