کد خبر : 1323

استاندار بوشهر خبر داد

انعقاد تفاهم‌نامه اقتصادی تجاری بوشهر با قطر

انعقاد تفاهم‌نامه اقتصادی تجاری بوشهر با قطر

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: با توسعه مناسبات تجاری اقتصادی بوشهربا قطر این هفته تفاهم‌نامه مسئولان دو منطقه بوشهر و قطر منعقد و زمینه توسعه اقتصادی بازرگانی این دو منطقه فراهم می‌شود.

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: با توسعه مناسبات تجاری اقتصادی بوشهربا قطر این هفته تفاهم‌نامه مسئولان دو منطقه بوشهر و قطر منعقد و زمینه توسعه اقتصادی بازرگانی این دو منطقه فراهم می‌شود.
به گزارش "بوشهر24"، مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان اقتصادی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای توانمندی‌های منحصر بفردی در بخش‌های گوناگون است اظهار کرد: یکی از زیرساخت‌های توسعه استان بوشهر خط ریلی است که امسال این طرح در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این خط ریلی بوشهر - شیراز دوهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود افزود: اجرای این طرح نه تنها زمینه توسعه و پیشرفت استان بوشهر فراهم می‌کند بلکه تجارت و بازرگانی بندر بوشهر را به آسیای میانه متصل می‌کند.

استاندار بوشهراز اجرای پنح سد و کانال انتقال آب در استان بوشهر خبرداد و گفت: سد‌های دشت پلنگ، دالکی، باغان، باهوش وکانال انتقال اب از سدچم‌شیر امسال در استان بوشهر اجرایی شده که تحول شگرفی در استان بوشهر در بخش‌های کشاورزی و اقتصادی ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه در اجرای این پنج طرح‌ مهم و زیربنایی 3هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود  گفت: طرح ریلی بوشهر- شیراز با مصوب شورای اقتصاد و ترک تشریفات تا دوماه آینده عملیات اجرایی آن در استان بوشهر آغاز می‌شود.

سالاری با اشاره به اینکه بخشی از این طرح‌ها ملی، بخشی استانی و بخشی سرمایه گذاری خصوصی است گفت:  اجرای این طرح‌ها که تحول مهمی در استان بوشهر رقم می‌زند با تلاش همگانی زمینه پیشرفت پرشتاب استان بوشهر فراهم می‌کند.

وی فضای همدلی و وحدت در استان بوشهر مطلوب دانست و گفت: با این فضا نه تنها سبب افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف می‌شود بلکه زمینه برخی از مشکلات در حوزه‌های اجتماعی برطرف می‌کند.

استاندار بوشهربه اجرای آزاد راه بوشهر شیراز پرداخت و گفت: این آزاد راه که متولی آن بخش خصوصی است 30 درصد سرمایه‌گذاری دولت و 70 درصد بخش خصوصی با پشتوانه بانک‌ها تامین اعتبار می‌کنند.

سالاری با بیان اینکه آزاد راه بوشهر – شیراز تا پایان امسال اجرایی می‌شود گفت:  با توجه به پرتردد بودن این مسیر شرائط لازم برای سرمایه‌گذاری و اقتصادی بودن آن فراهم است.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه بوشهر با قطر خبرداد و گفت: با توسعه مناسبات تجاری اقتصادی بوشهربا قطراین هفته تفاهم نامه مسئولان دو منطقه بوشهر وقطر منعقد می‌شود و زمینه توسعه اقتصادی بازرگانی این دو منطقه فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه در حوزه کشاورزی، آبزی‌پروری، صادرات کالای معدنی، کشاورزی و دامی از استان بوشهر تحول ایجاد می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر