کد خبر : 13250

ظرفیت بندر بوشهر به ۲ برابر افزایش می‌یابد

 ظرفیت بندر بوشهر به ۲ برابر افزایش می‌یابد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با تکمیل طرح توسعه بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر از ۷.۵ میلیون تن کنونی به ۲ برابر افزایش می‌یابد.

به گزارش " بوشهر24 "، محمد راستاد بعدازظهر امروز در بازدید معاون رئیس جمهور از طرح توسعه بندربوشهر با بیان اینکه این طرح در سفر رئیس جمهور به بوشهر اجرایی شد اظهار داشت: برای طرح توسعه بندر بوشهر جزیره نگین تعیین شد که مساحت این جزیره 40 هکتار است.

وی با اشاره به اینکه این جزیره تا 400 هکتار قابل توسعه است گفت: در اجرای طرح توسعه بندر بوشهر بخش خصوصی سرمایه گذاری خود برای این طرح آغاز کرده است که چند پایانه تخلیه و بارگیری کالای جدید به ظرفیت‌های بندری بوشهر افزوده می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به ساخت پایانه کانتینری در جزیره نگین بیان کرد: اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر دربندر بوشهر سالانه 430 هزار تی‌ای‌یو کانتینر است که با ساخت اسکله جدید در جزیره نگین این ظرفیت به یک میلیون تن افزایش می یابد.

راستاد با بیان اینکه برای ساخت پایانه کانتینری جزیره نگین 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود افزود: در جزیره نگین علاوه بر ساخت پایانه کانتینری، پایانه محصولات مواد فله نیز ساخته می‌شود که دو پایانه با ظرفیت هرکدام 180 هزار تن درسال درمدت سه سال ساخته می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه در ساخت پایانه محصولات مواد فله در جزیره نگین 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود بیان کرد: با تصویب لایحه بندر آزاد بوشهر در مجلس شورای اسلامی زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های گوناگون فراهم می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با تکمیل طرح توسعه بندربوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر از 7.5 میلیون تن کنونی به 2 برابر افزایش می‌یابد./ تسنیم

ارسال نظر