کد خبر : 13272

آیت الله حسینی بوشهری: توسعه کشاورزی دراستان بوشهر نیازبه مدل‌‌های نو و کارآمد دارد

آیت الله حسینی بوشهری:  توسعه کشاورزی دراستان بوشهر نیازبه مدل‌‌های نو و کارآمد دارد

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: برای برطرف شدن مشکلات و رسیدن به استقلال اقتصادی، مدل‌های نو و کارآمد بخش کشاورزی باید طراحی و اجرایی شود.

به گزارش " بوشهر24 "، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در همایش فرهنگ و مدیریت جهادی استان بوشهر با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی نقش و جایگاه مهم کشاورزی در جامعه و کشور مهم دانست و اظهار داشت: هرچند صنعت در امور جامعه نقش مهمی دارد ولی نباید نسبت به حوزه کشاورزی بی توجهی کرد.

وی، با بیان اینکه شغل بیشترانبیا الهی کشاورزی بوده است بیان کرد: کشاورزان درجامعه دینی و الهی یک گنج محسوب می‌شوند بگونه‌ای که شغل کشاورزی نزد ایزد منان دارای جایگاه مهمی است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کشاورزان با توجه به داشتن جایگاه الهی باید برخودببالند گفت: کشاورزی یکی از مهم‌ترین ارکان توسعه جامعه است.

حسینی‌بوشهری با تاکید بر توجه به استقلال تولید محصولات کشاورزی افزود: اکنون بخشی از وابستگی‌های کشور از طریق واردات محصولات کشاورزی است که به جای واردات باید توسعه طرح‌های کشاورزی با استفاده از تجهیزات  پیشرفته محصولات مورد نیاز را تولید کرد.

وی، با تاکید بر توجه به عناصر مدیریت جهادی در عرصه کشاورزی بیان کرد: فرهنگ مدیریت جهادی با هدف کار برای خدا همراه با ایثار باید در جامعه توسعه یابد بگونه‌ای که جهادگران در هشت سال دفاع مقدس که عنوان سنگرسازان بی سنگر نام گرفته‌اند اوج ایثار و فداکاری داشتند که اکنون جامعه نیاز به این فرهنگ در رفع مشکلات دارد..

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انعطاف پذیری یکی از ویژگی‌های جهادگران است گفت: مدیریت جهادی که مدیریت انعطاف پذیری است و درهمه عرصه‌هایی که جامعه نیاز دارد حضور می‌یابد و در رفع مشکلات ایثارگرانه نقش دارند.

حسینی‌بوشهری دین‌مداری و  ولایت‌مداری از ویژگی‌های مدیریت جهادی دانست و تصریح کرد: مدیریت جهادی با فرهنگ ولایت مداری و دین مداری وارد صحنه تلاش و فعالیت می‌شود و حضور در رفع مشکلات جامعه تکلیف الهی خود می‌داند.

وی با اشاره به اینکه استقامت و مقاومت با  تاسی از ایمان بالای الهی و ولایت‌مداری محقق می‌شود گفت: اکنون کشور 36 سال در تحریم‌‌های ظالمانه دشمنان قرار دارد که با استقامت، پایمردی و مقاومت همچنان مقتدرانه بدون وارد شدن کوچکترین خدشه‌ای، روی پای خود ایستاده است که نتیجه خداباوری  و ولایت‌مداری ملت ایران است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تقویت بخش کشاورزی در استقلال اقتصادی مهم و موثر دانست و گفت: برای برطرف شدن مشکلات و رسیدن به استقلال اقتصادی، مدل‌های نو و کارآمد بخش کشاورزی باید طراحی و اجرایی شود.

حسینی بوشهری، تاکید کرد: توجه به زیرساخت‌های کشاورزی در بعد علمی و دانش‌بنیان و بکارگیری امکانات جدید دراین بخش همراه با مدیریت جهادی می‌تواند سبب توسعه کشاورزی و جلوگیری از واردات محصولات گوناگون شود./ تسنیم

ارسال نظر