کد خبر : 13273

مجلس لایحه بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر را بررسی می‌کند

 مجلس لایحه بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر را بررسی می‌کند

استاندار بوشهر گفت: لایحه بندرآزاد تجاری صنعتی بوشهر که برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده فردا در کمیسیون تخصصی مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، مصطفی سالاری شامگاه دوشنبه در همایش بزرگداشت 24 خرداد در بوشهر با بیان اینکه دولت از حمایت همه جانبه مردم برخودار است اظهار داشت: مردم در انتخابات به گفتمان اعتدال رای دادند که امروز تصمیات دولت در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی موجبات پیشرفت کشور شده است.

وی با بیان اینکه امسال دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی  برگزار می‌شود گفت: امید است شاهد حضور پررنگ مردم و ظهور جدی مردم سالاری دینی باشیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مردم استان بوشهر گفتمان اعتدال را برگزیدند گفت: مردم در انتخابات خرداد سال 1392 گفتمان اعتدال را برگزیدند تا شاهد تحقق این مهم درهمه مراحل مختلف جامعه باشیم و دولت به این عهد استوار است که از نظرات نخبگان بهره‌مند شود.

سالاری با بیان اینکه شرایط مساوی در انتخابات پیش رو فراهم می‌شود بیان کرد: در انتخابات از منظر انصاف، ملاک عمل دولت این است که برای انتخاب شوندگان و انتخابات کنندگان شرایط برابری را فراهم کند.

وی با بیان اینکه در انتخابات هیچ محدویتی غیر از محدودیت‌های قانونی نداریم افزود: در مکان‌های مختلف شاهد حضور سخنرانان و گردهمایی‌های مختلف سیاسی اجتماعی در امنیت کامل دراستان بوشهر بوده‌ایم و تا وقت باقی مانده این برنامه‌ها ادامه دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تمامی دسته‌ها، گروه‌ها و جناح‌ها باید به صورت مساوی درحق انتخاب کردن برخوردار باشند گفت: بنای ما رعایت قانون است که دولت و ملت بر روی آن تاکید دارند.

سالاری با اشاره به اینکه از نقد کردن استقبال می‌کنیم خاطرنشان کرد: از نقد کردن استقبال می‌کنیم ولی اگر عده‌ای تلاش خود را برای حذف دیگران انجام می‌هند کار درستی نیست چراکه هرکس باید در صدد اثبات خود باشد نه نفی‌دیگران مد نظر قرار دهد.

وی با بیان اینکه مشکلات اشتغال یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان و مردم است تصریح کرد: به مشکلات اشتغال جوانان آگاه هستیم و برای رفع آنها برنامه‌های زیادی در حوزه‌های مختلف گردشگری، ایجادشهرک‌های کشاورزی و سایر فرصت‌های دیگر تدوین شده که به ظرفیت اشتغال استان بوشهر افزوده می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه به زیرساخت ورزش توجه جدی شده است گفت: حمایت از تیم‌های ورزشی یکی از برنامه‌های مهم امسال دراستان بوشهراست که در مرحله نخست به دو تیم مورد علاقه مردم استان بوشهر تیم‌های شاهین و ایران‌جوان کمک 10 میلیارد ریالی می‌شود.

سالاری از راه‌اندازی ورزشگاه 15 هزار نفری بوشهر خبرداد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده وتخصیص اعتبارات استانی این ورزشگاه تا پایان امسال تکمیل می‌شود و با برپایی یک مسابقه بین دو تیم فوتبال شاهین و ایران جوان این ورزشگاه افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه در تامین آب آشامیدنی طرح‌های آب شیرین کن طراحی شده است گفت: امسال دو طرح آب شیرین کن در دست اجرا وارد مدار می‌شود و این در حالی است که 10 طرح آب شیرین کن برای نقاط ساحلی استان بوشهر طراحی شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به بررسی لایحه منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لایحه بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر که برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده فردا در کمیسیون تخصصی مجلس بررسی می‌شود.

سالاری افزایش سرانه فضای سبز، اجرای طرح پاک در روستاها وآبادی‌های استان بوشهر، دفع مکانیزه پسماند روستایی دراستان بوشهر بصورت زنجیره‌ای برای نخستین بار در کشور، اجرای 5 پروژه بزرگراهی و ساخت 9 دهکده گردشگری از دیگر برنامه‌های امسال دانست.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی استان بوشهر گفت: نقدینگی اعتبارات عمرانی استان بوشهر از 400 میلیارد تومان در سال 92 به یک‌هزار و 200 میلیارد تومان درسال گذشته رسید که پیش بینی می‌شود امسال به یک‌هزار و 500 میلیارد تومان افزایش یابد./ تسنیم

ارسال نظر