کد خبر : 13409

رشد 150 درصدی سهمیه اشتغال در شهرستان دیلم

بوشهر24: معاون عمران و برنامه‌ریزی فرماندار دیلم گفت: سهم ایجاد اشتغال برای شهرستان دیلم 526 نفر در سال گذشته تعیین شد که با برنامه‌های گوناگون این میزان با رشد 150 درصدی به 825 نفر افزایش یافت.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس، محمد طاهری ظهر دبروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دیلم با بیان اینکه شهرستان دیلم دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه سرمایه‌گذاری است، اظهار داشت: این شهرستان علاوه بر سرمایه‌گذاری در دهکده‌های گردشگری در حوزه‌های کشاورزی و تجارت و بازرگانی دارای قابلیت‌های مهمی بوده که طرح‌های آن تدوین‌ شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر گفت: این منطقه ویژه ظرفیت‌های مهمی برای سرمایه‌گذاری در دیلم فراهم کرده که اکنون طرح‌ها و پروژه‌های مهم صنعتی در این منطقه برای اجرا طراحی‌ شده است.

طاهری با بیان اینکه وام‌های اشتغال‌زایی نقش مهمی در ساخت و ایجاد مشاغل خانگی و طرح‌های اشتغال‌زایی دارد بانک‌های عامل در این مهم مشارکت خود را بیشتر کنند تا شاهد تحول اقتصادی و معیشتی در شهرستان دیلم باشیم.

طاهری با بیان اینکه ایجاد اشتغال در دیلم 150 درصد رشد داشته است، بیان کرد: سهم ایجاد اشتغال برای شهرستان دیلم 526 نفر در سال گذشته تعیین شد که با برنامه‌های گوناگون این میزان به 825 نفر افزایش یافت که رشد 150 درصدی دارد.

وی با تأکید بر نقش مهم صندوق توسعه روستایی در ایجاد مشاغل خانگی گفت: صندوق توسعه روستایی با تصویب طرح‌های اشتغال‌زایی و مشاغل خانگی استان از این طرح‌ها حمایت می‌کند و آن را به تصویب می‌رساند.

ارسال نظر