کد خبر : 1341

رئیس شورای اسلامی بوشهر خواستار شد

تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در بندر بوشهر

تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در بندر بوشهر

بوشهر24: رئیس شورای اسلامی بوشهر گفت: شهرساحلی بوشهر جاذبه‌های ویژه گردشگری در ابعاد گوناگون ساحلی، بافت تاریخی، توریسم صنعتی دارد که برای توسعه گردشگری در شهر ساحلی بوشهر لازم است بسته‌های سرمایه‌گذاری تدوین شود.

بوشهر24: رئیس شورای اسلامی بوشهر گفت: شهرساحلی بوشهر جاذبه‌های ویژه گردشگری در ابعاد گوناگون ساحلی، بافت تاریخی، توریسم صنعتی دارد که برای توسعه گردشگری در شهر ساحلی بوشهر لازم است بسته‌های سرمایه‌گذاری تدوین شود.
به گزارش "بوشهر24"، عبدالخالق برزگرزاده  صبح امروز در نشست با مسئولان شهری بوشهر با بیان اینکه توجه به زیرساخت گردشگری در اولویت برنامه‌های امسال قرار دارد اظهار کرد: شهر بوشهر از موقعیت ویژه گردشگردی در ابعاد گوناگون دارد که برای این مهم نیاز به برنامه‌ریزی ویژه‌ای است که باید این مهم امسال اجرایی و سرمایه‌گذاران حمایت شوند.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی باید فراتر از خدمات شهری برنامه ریزی و تصمیم گیری کند تاکید کرد: نبود مدیریت یکپارچه شهری از مشکلاتی است که تا محقق نشود نمی‌توان  پاسخگوی مطالبات شهروندان و مشکلات شهری شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهربا بیان اینکه چالش‌های پیش‌روی شورا و شهرداری‌ها در استان بوشهر مشترک است تصریح کرد: شوراها باید با کشف استعدادها در همه زمینه‌ها ، برنامه‌ریزی و تدوین ظرفیت‌ها ، مشکلات را در نشست‌های گوناگون با مسئولان بررسی و راهکار لازم را برای این منظور ارائه دهد.

برزگرزاده با بیان این که پیشنهادات و نظرات شوراهای اسلامی باید دریک مجمع تبادل و بررسی شود اظهارکرد: مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان می‌تواند محل تبادل فکر و اندیشه و آگاهی از دیدگاه‌های متفاوت و بهره گیری ازآنها درزمینه توسعه شهری باشد.

وی پرداخت نشدن حق‌آلایندگی را  مورد اشاره قرار داد و گفت: آلودگی محیط زیست و حق آلایندگی و مشکل حمل و نقل دورن شهری نیز از مطالبات عمومی شوراها و شهرداری‌های استان بوشهر است که تاکنون حقوق مردم در این زمینه پرداخت نشده است.

رئیس شورای اسلامی بوشهر بر انعکاس برخی محدودیت‌ها به شورای عالی استان‌ها را یک ضرورت دانست و گفت: برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با شوراهای اسلامی تعامل خوبی دارند اما موانع قانونی در برخی موارد مانع از همراهی مدیران شده که باید این محدودیت‌ها شناسایی و به شورای عالی استان‌ها برای اصلاح قانون منعکس شود.

برزگرزاده با بیان اینکه برای توسعه گردشگری درشهرساحلی بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود خاطرنشان کرد:  شهرساحلی بوشهر جاذبه‌های ویژه گردشگری در ابعاد گوناگون ساحلی، بافت تاریخی، توریسم صنعتی دارد که برای توسعه گردشگری درشهرساحلی بوشهرامسال سرمایه‌گذاری می‌شود.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات شورای شهر بوشهرنیز با اشاره به سنت حسنه نظافت و پاکسازی مساجد که توسط بانیان و هیات امنای آنها صورت می‌گیرد، اظهار کرد: شهرداری باید در این شرایط در کنار شهروندان حاضر شده و بیرون مساجد، جوی و کانال‌های مقابل درب مساجد را نظافت و لایروبی به عمل آورند.

مهرزاد آسایش با اشاره به فضای سبز بیرون مساجد تصریح کرد: درختان مسیرها نیز باید هرس مناسب شده تا شاخ و برگ درختان در حین شادابی و زیبایی به شهروندان آسیبی نرساند.

وی با بیان اینکه شهرداری با برنامه‌های فرهنگی مناسب به استقبال ماه مبارک رمضان برود افزود: با آغاز ماه مبارک رمضان و ایجاد یک سبک معنوی زندگی در فعالیت های شهروندان شایسته است که شهرداری بوشهر با اقدامات اجرایی و فرهنگی به استقبال این ماه مبارک برود.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر با اشاره به ضرورت نصب اوقات شرعی در سطح شهر گفت: شهرداری می‌تواند درب مساجد و میادین علاوه بر نصب اوقات شرعی با نصب شعارها و احادیث فرهنگی مذهبی مناسب این ایام در خیابان های سطح شهر در ضیافت خدا شرکت کند.

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر بوشهر با اشاره به گرمی هوا و رطوبت بالای بوشهر در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: در این رابطه برای حفظ سلامت شهروندان مناسب است که با همکاری علوم پزشکی طرح  اتوبوس سلامت در مناطق و میادین پرتردد شمالی و جنوبی شهر برقرار شود تا شهروندان نسبت به تست فشار خون و ضربان قلب و سایر اقدامات مشابه اقدام کنند./ تسنیم

ارسال نظر