کد خبر : 1365

صادرات ۲۵۰ تن خرما از گمرک بوشهر

 صادرات ۲۵۰ تن خرما از گمرک بوشهر

بوشهر24: در خرداد ماه امسال ۲۵۰ تن خرمای کبکاب به عنوان کالای مشمول استاندارد اجباری، از گمرک بندر بوشهر صادر شده است.

بوشهر24: در خرداد ماه امسال ۲۵۰ تن خرمای کبکاب به عنوان کالای مشمول استاندارد اجباری، از گمرک بندر بوشهر صادر شده است.

به گزارش "بوشهر24"؛ محمدرحیم بهره‌مند با تاکید بر لزوم توجه به کیفیت کالاهای وارداتی اظهار کرد: باید از واردات کالاهای بی کیفیت جلوگیری شود که در این بین نقش نهادها و دستگاه‌های اجرایی مانند اداره کل استاندارد، صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه وارد کنندگان بسیار مهم و حیاتی است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه در خرداد امسال یک‌هزار و ۳۳۳ سند گمرکی توسط اداره کل استاندارد استان بوشهر مورد بازرسی قرار گرفت گفت: در این مدت ضمن بازرسی اسناد گمرکی، کالاهایی به ارزش ۴۸۹ میلیون دلار در استاندارد استان بوشهرارزیابی و مجوز ترخیص آن صادر شده است.

بهره‌مند با بیان اینکه هیچ کالای غیر استاندارد وارداتی ثبت شفارشی مشاهده نشده از افزایش تمایل بازرگانان به واردات کالاهای مطابق استاندارد در بندر بوشهر قدردانی کرد وگفت: در این مدت، از بین کالاهای مشمول استاندارد اجباری که از طریق گمرک بندر بوشهر ثبت سفارش شده‌اند، هیچ‌گونه کالای غیراستانداردی مشاهده نشده است.

بهره‌مند با بیان اینکه صادرات خرما مشمول استاندارد اجباری است گفت: طی خرداد ماه امسال ۲۵۰ تن خرمای کبکاب به عنوان کالای مشمول استاندارد اجباری، از گمرک بندر بوشهر صادر شده است.

وی مصرف بهیه آب را منوط به استفاده از شیرآلات استاندارد دانست و گفت: با توجه به شروع فصل گرما و ضرورت جلوگیری از بحران کم‌آبی لازم است مردم هنگام خرید، از استاندارد بودن وسایل و تجهیزات آب‌رسانی، اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر بر این امر که صرفه‌جویی در آب به عنوان یک وظیفه ملی است تأکید کرد و افزود: یکی از وظایف اداره کل استاندارد، نظارت بر کیفیت محصولات وارداتی و تولید داخل و ارایه خدمات مطابق با استانداردهای ملی می‌باشد و به نوعی از سازمان‌های ناظر بر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان است. / فارس

ارسال نظر