کد خبر : 1408

آزادسازی 711 هکتار از اراضی ملی بوشهر از چنگال زمین خواران

آزادسازی 711 هکتار از اراضی ملی بوشهر از چنگال زمین خواران

بوشهر24: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: 711 هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش 64 میلیارد ریال درخرداد از دست متصرفان منابع طبیعی خارج شد و تملک دولت درآمد.

بوشهر24: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: 711 هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش 64 میلیارد ریال درخرداد از دست متصرفان منابع طبیعی خارج شد و تملک دولت درآمد.
به گزارش "بوشهر24"، هوشنگ شریفی روزسه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: درخرداد امسال 61 پرونده کیفری و حقوقی مطرح شده در مراجع قضایی به میزان 711هکتار علیه متصرفان به اراضی ملی و دولتی مورد رسیدگی قرار گرفت که منتهی به صدور حکم به نفع دولت جمهوری اسلامی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت فراوان اراضی ملی، این اداره کل علاوه برانجام وظایف محوله سازمانی که شامل حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری از عرصه های منابع طبیعی است اقدامات پیشگیرانه برای حفظ و صیانت از این عرصه ها در اولویت ویژه ای قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اظهارکرد: براساس ماده 54 قانون حفاظت و بهره برداری ازجنگل ها و مراتع کشور و بند پنج ماده 15 قانون آیین دادرسی کیفری ماموران منابع طبیعی از ضابطین خاص دادگستری هستند.

شریفی افزود: به همین دلیل دراجرای تبصره یک ماده 55 قانون و با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی، ظابطین مزبور اجازه دارند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی وارد عمل شده و از اقدامات متصرفانه جلوگیری به عمل آورند.

وی اضافه کرد: در خرداد امسال بیشترین اراضی خارج شده از دست متصرفان مربوط به شهرستان دشتستان با 297 هکتار وکمترین آن به میزان یک هکتار مربوط به تنگستان و شهرستان بوشهر با 72 هکتار، گناوه 18، دیلم 48، کنگان 15، جم سه، دشتی 148و دیر 107هکتار است.

شریفی افزود: آرای صادره در محاکم قضایی نشان می دهد عزم دستگاه قضایی در برخورد با زمین خواران جدی است و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با تمام توان فرصت سواستفاده و تصرف اراضی ملی و دولتی را به متصرفان نخواهد داد.

وی درپایان با تقدیر از زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات که با همکاری موثر خود باعث جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال شدند قدردانی کرد.

شریقی اضافه کرد: در صورت هرگونه تجاوز به اراضی ملی و دولتی یگان حفاظت استان و پاسگاه های ویژه منابع طبیعی شهرستان های تابعه در اسرع وقت وارد عمل شده و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی ادامه داد: مردم ولایتمدار و طبیعت دوست استان بوشهر نیز چنانچه موردی را مشاهد کردند با تلفن رایگان 1504 که به صورت شبانه روزی پاسخگوی مردم است، اطلاع رسانی کنند.

ارسال نظر