کد خبر : 14208

پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر اجرایی می‌شود

به گزارش " بوشهر24 "، محمد راستاد صبح امروز در نشست با مسئولان امور بندری بوشهر، با بیان اینکه جایگاه بندر بوشهر در تخلیه و بارگیری کانتینر در بین بنادر کشور برتر است، اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال 66 هزار تی.ای.یو کانتینر در بندر بوشهر جابه‌جا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد افزایش داشته است.

وی از افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر خبرداد و تصریح کرد: پایانه کانتینری بندر بوشهر در جزیره نگین با ظرفیت 500 هزار تی‌.ای‌.یو طراحی شده است که با اجرا و تکمیل این پایانه ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی .ای.یو کانتینر افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطرنشان کرد: پایانه کانتینری بندر بوشهر به‌عنوان مهم‌ترین پایانه‌ مجتمع بندری جزیره نگین است که در نیمه نخست امسال مراحل اجرایی آن انجام می‌شود.

راستاد با بیان اینکه مراحل اجرایی خاکی و آماده‌سازی بستر برای پایانه کانتینری در دست اجرا است تصریح کرد: پایانه بندری مواد فله مایع در جزیره نگین در مراحل نهایی انعقاد قرارداد است که پس از آن عملیات اجرایی این پایانه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در مدت 5 سال 600 میلیارد تومان در توسعه زیرساخت‌های بندری در جزیره نگین سرمایه گذاری می‌کند افزود: در این مجتمع بندری پایانه چندمنظوره‌ نیز ساخته می‌شود که نخستین طرح آن که پایانه کانتینری است که در مدت 3 سال تکمیل می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر