کد خبر : 15266

ایجاد 379 طرح صنعتی در استان بوشهر

به گزارش "بوشهر24 "، مهدی صفوی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران که به‌مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌ها از وظایف ذاتی و اساسی شهرک‌های صنعتی بوده که اولین قدم برای آن تامین زمین و امکانات است.

صفوی با اشاره به اینکه برای این کار ما در هر نقطه از استان آن محدوده را مکان‌یابی می‌کنیم، ادامه داد: در این صورت با توجه به نیاز صنعتی آن نقطه و محدوده امکانات و نیازها طراحی و تفکیک می‌شود.

وی به مزایای تمرکز صنایع در کنار هم و در شهرک‌های صنعتی پرداخت و بیان کرد: با این تمرکز هزینه‌ها کمتر، امکانات یکپارچه تامین شده و تدارک امکانات نیز در کمترین زمان صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با تاکید بر اینکه اسناد و مدارک و قراردادهای ما همزمان با سراسر کشور همانند آن اسناد هستند، افزود: تسریع و اقتصادی کردن سرمایه‌گذاری از اهم فعالیت‌های ماست.

صفوی با بیان اینکه 20 شرکت و شهرک در بوشهر ایجاد کرده‌ایم، تصریح کرد: در این بین 19 شرکت و 1 منطقه ایجاد شده و 642 قرارداد نیز با سرمایه‌گذاران منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه برای 5 هزار و 270 نفر در این شهرک‌ها اشتغال ایجاد شده است، اضافه کرد: 379 طرح صنعتی در استان بوشهر در حال ایجاد است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با تاکید بر اینکه به جز در جم و عسلویه در همه شهرستان‌ها یک منطقه و شهرک وجود دارد، عنوان داشت: ما در ایجاد این شهرک‌ها مشکل زمین نداریم.

صفوی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های ما منطقه ویژه شمال استان بود، یادآور شد: در سال گذشته مطالعات محیطی آن شروع شده و برای تائید نهایی به مقامات بالا ارسال شده است.

وی تاکید کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که کمک کنیم صنایع کوچک ایجاد شود که اگر بر این کار تمرکز شود اطمینان داریم که ارزش بیشتری دارد زیرا با نفرات و هزینه کم ایجاد می‌شود و ارزش افزوده آن نیز بیش از صنایع بزرگ است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر اضافه کرد: سرعت شکل‌گیری و انعطاف صنایع کوچک به پیشرفت اقتصاد ایران کمک می‌کند./ فارس

ارسال نظر