کد خبر : 15463

پرواز موفق هواپیمای دونفره ساخت بسیجیان دشتستان

به گزارش "بوشهر24"، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس هواپیمای فوق سبک دو نفره ساخت بسیجیان دشتستان روز شنبه در آیینی با موفقیت در آسمان به پرواز درآمد.

به گزارش "بوشهر24"، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس هواپیمای فوق سبک دو نفره ساخت بسیجیان دشتستان روز شنبه در آیینی با موفقیت در آسمان به پرواز درآمد.

طراح و سازنده این هواپیمایی فوق سبک با سرنشین گفت: ساخت این هواپیمای فوق سبک یکسال به طول انجامید و تمام قطعات آن بجز موتور، بومی و ایرانی است و درااستان بوشهر ساخته شده است.

بابک کیامرثی افزود: این هواپیمای دونفره شامل خلبان و یک نفر سرنشین با همکاری برادارنم و تعدادی از دوستان و زیر نظر کامل مجموعه سپاه ناحیه دشتستان طراحی و ساخته شده است.

وی عنوان کرد: جنس بدنه این هواپیما که با طراحی و محاسبات دقیق مهندسی صورت گرفته از آلومینیوم آلیاژی است و کامل بومی توسط تیم سازنده است.

کیامرثی ادامه داد: طول این هواپیمای 560 سانتیمتر و ارتفاع آن نیز دو متر و 15 سانتیمتر با وزن 240 کیلو گرم با عرض هشت متر است.

وی اظهارکرد: حداکثر سرعت این هواپیما 240 کیلومتر در ساعت با ارتفاع پروازی 10 هزار پا است.

طراح و سازنده این هواپیما هدف اصلی و کاربرد این نوع هواپیماهای فوق سبک با سرنشین را آموزش خلبانی، استفاده در عکسبرداری های هوایی، پروازهای تفریحی، گشت زنی ها و ناوبری و شناسایی عنوان کرد.

این مبتکر تنگستانی ادامه داد: ازحمایت های مردم و مسئولان بویژه سپاه دشتستان وهمسرش بخاطر حمایت های معنوی در ساخت این هواپیما تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است هواپیمای بومی فوق سبک دو نفره بدست متخصصان و نخبگان بسیجی برادران کیامرثی با همکاری خلبان بسیجی ابراهیم بناری و زیر نظر مستقیم سپاه دشتستان ساخته شده و امروز پس از تست نهایی اولین پرواز رسمی خود را به مناسبت هفته دفاع مقدس با موفقیت انجام داد.

این هواپیمای فوق سبک دو نفره قابلیت پرواز به مدت شش ساعت مستمر با سقف پروازی 10هزار پا را دارد.

هم اکنون دو کارگروه هوانوردی و رباتیک شامل چندین رشته از جمله پاراگلایدر، هواپیماهای بدون سرنشین و با سرنشین فوق سبک، در زمینه های طراحی، ساخت و پرواز در مرکز رشد، خلاقیت، توسعه و نوآوری سازمان علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع)استان بوشهر فعالیت دارند./سوک

ارسال نظر