کد خبر : 15543

ورود 76 دستگاه تانکر سوخت قاچاق به سیستان و بلوچستان در روز

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: براساس بازرسی‌های انجام شده در گلوگاه‌های ورودی استان تنها در یک شبانه روز 76 دستگاه تانکر قاچاق سوخت کشف شد که نصب دستگاه ‌GPS در ناوگان حمل سوخت بهترین راهکار مبارزه با این پدیده شوم است.

...استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های دست‌اندرکار باید براساس قانون بطور جدی با این پدیده شوم برخورد کنند تا دیگر شاهد چنین قاچاق عظیم و هدررفتن سرمایه ملی نباشیم.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های دست‌اندرکار و مردم باید مراقبت کنند که قاچاقچیان مواد سوختی در پوشش افراد کوله‌باری به فعالیت نپردازند زیرا برای کسانی که به صورت قانونی در این حوزه فعالیت می‌کنند بسیار خطرآفرین است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان نیز گفت: 30 درصد میزان کشفیات کالاهای قاچاق کشور درچند ماه گذشته امسال در این استان اتفاق افتاده است.

محمد شریف خالقی اظهار داشت: 90 درصد قاچاق سوخت از طریق نفت‌کش‌ها به سیستان و بلوچستان حمل می‌شود.

وی با اشاره به ساماندهی انتقال شتر از این استان به عمق کشور و جلوگیری از قاچاق دام بیان کرد: هزار و 544 نفر شتر بومی از ابتدای سال جاری تاکنون به سایر استانهای کشور صادر شده است.

وی تصریح کرد: 35 هزار پلاک برای شترهای بومی سیستان و بلوچستان خریداری شده که ظرف یک ماه آینده این شترها پلاک‌دار می‌شوند./ کیهان

ارسال نظر