کد خبر : 15861

دیر بزرگترین قطب آبزی پروری کشور

بندر دیّر به بزرگترین قطب آبزی‌پروری تبدیل می‌شود

بندر دیّر به بزرگترین قطب آبزی‌پروری تبدیل می‌شود

رئیس شیلات شهرستان دیّر گفت: بندر دیّر به بزرگترین قطب آبزی‌پروری کشور تبدیل می‌شود.

13960114001025_Test_PhotoH

به گزارش "بوشهر 24"،به نقل از دوراهک نیوز، ریس شیلات شهرستان دیر گفت:بندر دیر به بزرگترین قطب آبزی پروری کشور تبدیل می شود.

 آقای عقیل امینی اظهار داشت: در سال ۱۳۸۰، اولین سایت پرورش میگو در شهر بردستان با ۱۱ مزرعه ۲۲۰ هکتاری در شهرستان دیّر با سرمایه اولیه هزار میلیون ریال تأسیس و در سال ۱۳۹۱ از اولین مزرعه،  ۳۱ تن میگو  برداشت شد.

وی بیان کرد: سال گذشته ۹ مزرعه سایت پرورش میگو بردستان دیّر وارد مدار تولید شد و حدود ۳۸۰ تن میگو برداشت شد که امسال با بهره‌برداری از ۲ مزرعه باقی‌مانده، کل سایت به زیر کشت می‌رود.

رئیس شیلات شهرستان دیّر تصریح کرد: شهرستان دیّر با توجه به دارا بودن ساحلی گسترده به طول ۹۰ مایل دریایی، محل مناسبی برای اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی بندر دیّر به عنوان اولین متقاضی پرورش ماهی در قفس در فروردین ماه امسال کار خود را شروع می‌کند.

امینی عنوان کرد: بیش از ۱۷ هزار هکتار منطقه مناسب برای اجرای این پروژه در دریا شناسایی شده که تاکنون ۱۲ هزار هکتار آن واگذار شده است.

رئیس شیلات شهرستان دیّر با بیان این که ۱۹ متقاضی پرورش ماهی در قفس داشته‌ایم که روند صدور پروانه کار آنها در حال انجام است، اظهار داشت: سه مزرعه پرورش ماهی در قفس با شرکت اکوالاین نروژ جهت انتقال تکنولوژی روز در این زمینه قرارداد بسته‌اند و در آینده‌ای نزدیک بزرگترین بندر صیادی کشور به بزرگترین بندر آبزی‌پروری تبدیل می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر