کد خبر : 1680

ساخت دهکده 250 هکتاری ورزشی در بوشهر

ساخت دهکده 250 هکتاری ورزشی در بوشهر

بوشهر24: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: دهکده توریستی ورزشی 250 هکتاری در سواحل استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که مناطق مختلف ساحلی که دارای ظرفیت ساخت این دهکده هستند در نظر گرفته شده است.

بوشهر24: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: دهکده توریستی ورزشی  250 هکتاری در سواحل استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که مناطق مختلف ساحلی که دارای ظرفیت ساخت این دهکده هستند در نظر گرفته شده است.
 
به گزارش "بوشهر24" به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، شاپور رستمی در بررسی ساخت دهکده ورزشی توریستی بوشهر با بیان اینکه طرح مطالعاتی دو نقطه ساحلی برای ساخت دهکده ورزشی بوشهر آغاز شده اظهار کرد: سرمایه گذار این طرح  اعلام آمادگی کرده است که با تعیین زمین و مکان مورد نظر عملیات ساخت آن آغاز می‌شود.
 
وی  با بیان اینکه پس از تعیین مکان ساخت دهکده ورزشی سرمایه گذار 45 روز وقت برای ارائه طرح توجیهی دارد تصریح کرد: برای ساخت دهکده توریستی ورزشی بوشهر250 هکتار زمین تخصیص می‌یابد و انواع ورزش‌ها در آن ایجاد می‌شود.
 
معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های گوناگون است گفت: باید از ظرفیت‌هایی که دراستان بوشهر داریم به خوبی برای توسعه بهره بگیریم و دریا و سواحل استان بوشهر از ظرفیت‌های ممتاز محسوب می‌شوند.
 
رستمی  با بیان اینکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد دهکده ورزشی توریستی بوشهر با ایجاد جانمایی‌ و واگذاری زمین فعالیت خود را آغاز می‌کند خاطرنشان کرد: دهکده توریستی ورزشی استان بوشهر می‌تواند مکان مناسبی برای برگزاری انواع ورزش‌های تابستانه و زمستانه ومحل مناسبی برای برگزاری اردوهای زمستانی تیم‌های ملی باشد و ورزشکاران نیز از این امکانات و آب و هوای مناسب استان بوشهر در زمستان استقبال می‌کنند.
 
 وی با اشاره به تفاوت‌های وضعیت آب و هوایی استان بوشهر با دیگر استان‌های کشور به‌ویژه استان‌های شمالی، خاطرنشان کرد: در فصل زمستان استان بوشهر دارای اب و هوای بسیار مناسبی است و با توجه به وضعیت نامناسب اب و هوا در این فصل در نقاط شمالی، استان بوشهر می‌تواند میزبان انواع مسابقات در فصل زمستان باشد.
 
سرمایه گذار طرح دهکده ورزشی بوشهر نیر با بیلن اینکه زمین ساخت دهکده  باید بیش از 200 هکتار باشد افزود: برای ساخت دهکده ورزشی توریستی بوشهر بیش از 800 میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌شود که لازم است پس از تعیین مکان واگذاری زمین برای ایجاد زیرساخت‌های لازم انجام شود.
 
عبدالرحمان حیدری با تاکید بر این نکته که دهکده ورزشی بوشهر باید در کنار ساحل باشد افزود: ساحل بکر استان بوشهر دارای قابلیت‌های فراوانی است که اکنون مغفول مانده است که باید طرح‌های مختلف سرمایه گذاری به بخش خصوصی معرفی شود.

ارسال نظر