کد خبر : 17483

استاندار بوشهر:

پروژه سد دالکی دشتستان بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل شود

پروژه سد دالکی دشتستان بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل شود

استاندار بوشهر گفت: برای ساخت سد دالکی در دشتستان ۴ سال زمان پیش بینی شده و امیدوار می‌رود با تامین اعتبار و پیگیری‌هایی که برای تکمیل آن صورت می‌گیرد بر اساس برنامه زمان‌بندی در دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

به گزارش بوشهر 24از دشتستان، عبدالکریم گراوند صبح امروز در بازدید از روند ساخت سد دالکی دشتستان با بیان اینکه خوشبختانه پیمانکار در جبهه‌های مختلف در حال انجام کار است اظهار داشت: با توجه به نگاه مدیریتی استان بوشهر در دو بخش آب کشاورزی و آب آشامیدنی، پروژه‌های این چنینی در دستور کار و اولویت قرار دارد.

وی با تاکید بر تامین اعتبار لازم برای تسریع  در ساخت سد دالکی دشتستان خاطر نشان کرد: امیدواریم با تامین اعتبار و پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد در این دولت پروژه سد دالکی به بهره‌برداری برسد.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه نسبت به پروژه‌ها در حوزه آب در استان بوشهر حساسیت ویژه‌ای است تصریح کرد: به سبب تامین آب کشاورزی و نخیلاتی که در پایین دست پروژه سد دالکی قرار دارد اجرای این پروژه از حساسیت خاصی برخوردار است.

گراوند با بیان اینکه 14 هزار هکتار نخیلات پایین دست سد دالکی قرار دارد خاطر نشان کرد: علاوه بر تامین آب 14 هزار نخل، در افق 4 تا 5 سال آینده از آب پشت سد دالکی در تامین بخشی از آب آشامیدنی دشتستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر پیگیری لازم برای تکمیل سد دالکی دشتستان بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده افزود: امیدواریم با پیگیری آب منطقه‌ای استان بوشهر و  توجه وزارت نیرو و کمک‌های سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌هایی که مدیریت استان بوشهر دارد بتوان بر اساس تفاهمی که صورت گرفته، منابع اعتباری تامین شود و پروژه بر اساس جدول زمان‌بندی که 4 سال پیش بینی شده به بهره‌برداری برسد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه به بهره‌برداری رسیدن سد دالکی منوط به تامین اعتبارات است تاکید کرد: برای تحقق این مهم هم مدیریت استان بوشهر هم وزارت نیرو باید پیگیری‌های لازم انجام دهد تا پروژه به لحاظ منابع مالی وقفه‌ای نداشته باشد.

گراوند با اشاره به توانمندی قرارگاه خاتم‌الانبیاء به عنوان پیمانکار پروژه سد دالکی دشتستان تصریح کرد: با ظرفیت و توانمندی که در قرارگاه خاتم‌الانبیاء به عنوان پیمانکار پروژه سد دالکی است و جبهه‌های کاری که وجود دارد و در آینده افزایش می‌یابد می‌تواند پروژه در موعد مقرر به بهره‌برداری برسدو وقفه‌ای نداشته باشد.

وی، ساخت سد دالکی را برای استان بوشهر یک پروژه اساس و مهم دانست و افزود: با توجه به نقش مهم تامین آب بخش عمده‌ای از نخیلات و آب آشامیدنی پایین دست این سد می‌طلبد وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه نگاه ویژه‌ای داشته باشند که امید می‌رود این اقدامات در موعد مقرر صورت بگیرد که در دولت دوازدهم شاهد به بهره‌برداری رساندن سد دالکی دشتستان باشیم./تسنیم

 

ارسال نظر