کد خبر : 17520

معاون توزیع نیروی برق استان بوشهر:

مرکز دیتا سنتر توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید

مرکز دیتا سنتر توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: با هدف افزایش خدمات مطلوب به مشترکان برق، مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید.

به گزارش بوشهر24به نقل از بوشهر، صادق زنده‌بودی صبح امروز در آیین افتتاح مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهرارتقا کیفیت وپایداری سیستم‌های برقرسانی را از اهداف افتتاح این مرکز دانست و اظهار داشت: مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر برای پیاده سازی استاندارد امنیت اطلاعاتایجاد شده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر اتاق سرور این شرکت از 9 متر به 64 متر افزایش پیدا کرد افزود:با افتتاح این مرکز زیرساخت اجرای سرویس‌های مجازی‌سازی و فضای ابری مهیا شده است.

معاون شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر میزان سرمایه‌گذاری در افتتاح طرح یاد شده را 5 میلیارد ریال دانست و خاطر نشان کرد: مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در مدت زمان هشت ماه اجرا شده و مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته و روز است.

زنده بودی، سیستم اعلام حریق با هشدار دهنده صوتی، نوری و ارسال پیام کوتاه به متولیان امر و اطفاء حریق با گاز خاموش کننده مخصوص دیتا سنتر را از قابلیت‌های این پروژه  دانست و تصریح کرد: درب خروجی به محوطه بیرون پروژه دیتا سنتر نیز با روکش فولادی و با قفل‌های چهار لایه و سیستم اعلام باز شدن هوشمند اجرا شده که این امر سبب افزایش قابل توجه امنیت آن شده است.

وی با بین اینکه بیش از 20 سرور شرکت بر روی سیستم مجازی سازی مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهرانتقال یافته است گفت: به منظور افزایش امنیت سایبری 2 دستگاه فایروال سخت افزاری و نرم افزاری خریداری شده و در حال نصب است.

زنده بودی، نصب سیستم غبارگیر برای افزایش پایداری سیستم‌ها و افزایش زمان سرویس‌های دوره‌ای را از دیگر قابلیت‌های پروژه مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر دانست.

 

ارسال نظر