کد خبر : 17647

کارگاه آموزشی کشت مکانیزه گندم و جو در دیلم برگزار شد

کارگاه آموزشی کشت مکانیزه گندم و جو در دیلم برگزار شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیلم گفت: کارگاه آموزشی کشت مکانیزه گندم و جو در دیلم برگزار شد.

به گزارش بوشهر24،مصطفی قایدی صبح سه‌شنبه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی کشت مکانیزه گندم و جو اظهار داشت: توسعه بخش کشاورزی یکی از برنامه‌های مهم دولت است که نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد.

وی اضافه کرد: شهرستان دیلم در حوزه بخش‌های مختلف صنعت کشاورزی دارای ظرفیت بالایی است و تلاش داریم تا با حمایت از فعالان این بخش و توسعه آموزش‌ها زمینه را برای افزایش تولید در بخش کشاورزی فراهم سازیم.

قائدی بیان کرد: در راستای توانمند سازی و افزایش آگاهی کشاورزان با شیوه‌های علمی و نوین کشاورزی کارگاه آموزشی کشت مکانیزه گندم و جو و تغذیه پایه گندم با حضور بیش از ۵۲ نفر از کشاورزان در شهرستان دیلم برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه در خصوص نحوه آماده سازی اراضی قبل از کاشت، مزایای کاشت مکانیزه از جمله یکسان بودن عمق کاشت و نیز تراکم بذر در واحد سطح و جلوگیری از هدر رفت بذر به بهره برداران آموزش داده شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیلم اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی همچنین در خصوص نحوه استفاده از کودهای شیمیایی در هنگام کاشت مطالبی بیان شد.

قائدی افزود: این کارگاه آموزشی با حضور کشاورزان پیشرو، کارشناسان پهنه‌بندی شهرستان و دکتر زلفی از محققین مرکز آموزش و تحقیقات استان برگزار شد./مهر

 

ارسال نظر