کد خبر : 17648

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر:

ضریب نفوذ گاز در شهرهای استان بوشهر به بیش از ۹۸ درصد رسید

ضریب نفوذ گاز در شهرهای استان بوشهر به بیش از ۹۸ درصد رسید

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: از 37 شهر استان بوشهر، 36 شهر استان از نعمت گاز شهری برخوردار هستند که ضریب نفوذ گاز در شهرهای استان بوشهر به بیش از 98.7 درصد رسیده است.

به گزارش بوشهر24،غلامعباس حسینی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: از 37 شهر استان بوشهر، 36 شهر استان از نعمت گاز شهری برخوردار هستند که تعداد 236 هزار و 900 خانوار شهری را شمل می‌شود

 وی افزود: ضریب نفوذ گاز طبیعی در سطح استان بوشهر 98.7 دهم درصد است در حالی که از تعداد 633 روستای استان 358 روستا با 85 هزار و 157 خانوار و با ظریب نفوذ 86 درصد استکه در پایان سال 97 به 95 درصد می رسیم .

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: مطالعه فنی و مهندسی و اجرای طرح های گازرسانی در کنار حفظ و نگهداری از شبکه ها و تاسیسات و ابنیه از جمله مهم ترین وظایف این شرکت است.

حسینی یادآور شد: حدود 70 درصد گاز کشور از محل فازهای پارس جنوبی و پالایشگاه های فجر جم به کشور ارسال می‌شود که یکی از خواسته های مردم استان در یک دهه گذشته گازدارشدن بوده که با وجود بودجه محدود سالانه تلاش‌های فراوانی طی هفت سال گذشته انجام شده است.

وی بیان کرد: در سال 87 با 34 نفر پرسنل در سطح استان بوشهر کار گازرسانی در استان بوشهر آغاز شد و تا امروز 6 هزار کیلومتر شبکه در سطح این استان اجرا شده است که با وجود دستگاه های مختلف اداری و موانع مختلف برای اجرای لوله‌گذاری ، کارهای خوبی در زمان بسیار اندک انجام شد در حالی که خیلی استان ها با وجود این که گازرسانی از سال 48 آغاز شده اما از استانداردهای ملی کمتر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر عنوان کرد: 170 هزار انشعاب با 150 هزار مشترک در شهرهای استان بوشهر داریم و تنها شهری که تاکنون گازرسانی نشده خارگ است که دلیل آن نیز عدم وجود گاز ان جی ال است که این پروژه ان جی ال در حال انجام است و تا سه سال آینده امکان گازرسانی به خارک مهیا می‌شود.

وی ادامه داد:  از سال 93 دولت مجوز  گازدارکردن روستاها را بالغ کرد که 490 روستا ی استان بوشهر تاکنون گازدار شده و 44 روستا نیز در حال گازرسانی است که 40 روستا تا پایان امسال و چهار روستا نیز تا پایان شش ماه سال آینده خواهیم بود که درصد نفوذ گازرسانی به 95 درصد خواهد رسید که سه درصد هم از میانگین کشوری بالاتر است.

حسینی در خصوص پروژه‌های اجرایی در حوزه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: در سال گذشته 22 هزار انشعاب و امسال 25 هزار انشعاب برای استان از این محل پیش‌بینی شده بود که در سال گذشته 24 هزار انشعاب انجام شد و امسال نیز به 16 هزار انشعاب رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر بیان کرد: تعدادی پروژه مهم اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت تعریف شده که گازرسانی به متانول کاوه با مدیریت وزارت صنعت و معدن به همراه گازرسانی به شرکت سیمان مند دشتی و مرغداری‌های استان بوده است.

 وی بیان کرد: گازرسانی به پروژه  متانول کاوه با خط 24 اینچ در دهه فجر سال گذشته به اتمام رسید و تا دو ماه آینده به تولید نهایی می رسد که با گازرسانی به این شرکت، و ایجاد زیرساخت‌های لازم، 5 پروژه  پتروشیمی می‌توانند از این پتروشیمی استفاده کنند.

حسینی بیان کرد: از محل گازرسانی به 56 مرغداری در سال گذشته 13 میلیون لیتر گازوییل به ارزش 17 میلیارد تومان صرفه جویی شده که هزینه گاز یک سوم این میزان است و امسال نیز 100 مرغداری گازدار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: یکی از مزایای این شرکت نسبت به سایر شرکت‌های گازرسانی موضوع فروش گاز است که در 6 ماه اول امسال فروش دوم کشور را به دست آورده است در حالی کهدر سال گذشته رتبه چهارم داشته است./فارس

 

ارسال نظر