کد خبر : 17871

در هشت ماه سال‌جاری؛

۹.۷ میلیارد دلار کالا از استان بوشهز صادر شد

۹.۷ میلیارد دلار کالا از استان بوشهز صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طی هشت ماهه سال جاری ۹ میلیارد و ۷۳۵ میلیون دلارکالا به وزن ۲۵ میلیون و ۵۰۷ هزار تن با احتساب معیانات گازی از استان بوشهر صادرشده است.

به گزارش بوشهر24،به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، سید حسین حسینی محمدی افزود: همچنین صادرات غیر نفتی استان بدون احتساب میعانات، به ارزش  ۵ میلیارد و ۲۱۰ میلیون دلار به  وزن ۱۳ میلیون و ۹۷۳ هزار تن به بازارهای هدف صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر  ارزشی سه درصد و از لحاظ وزنی یک درصد رشد داشته است.

حسینی محمدی عنوان کرد: عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان شامل میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، کودهای معدنی، سیمان و کلینکر، انواع ماهی و میگوی پرورشی، گوگرد، جکت و متعلقات آن، سنگ گچ و گچ بنایی، پسماند حبوبات و هندوانه و خربزه  بوده است که به  کشورهای جمهوری کره، چین، امارات متحده عربی، هند، ژاپن، اندونزی، ترکیه، کنیا، تایوان و بلژیک صادرشده است.

وی با اشاره به واردات کالا به استان بوشهربیان کرد: در هشت ماهه سال جاری ۷۸۲ هزار تن کالا به ارزش بالغ بر یک میلیارد و ۶۴۱ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است.

 

ارسال نظر