کد خبر : 17955

۲۶۰۰ پرونده تخلف صنفی در استان بوشهر تشکیل شد

 ۲۶۰۰ پرونده تخلف صنفی در استان بوشهر تشکیل شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به فعالیت بیش از یک‌هزار گشت مشترک بازرسی و نظارت بر بازار بوشهر گفت: در ۹ ماه امسال دو هزار و ۶۳۷ مورد پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال تشکیل شده است.

به گزارش بوشهر24،سید حسین حسینی محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی و گران‌فروشان اظهار داشت: برای بررسی وضعیت قیمت‌ها در بازار استان بوشهر گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت راه‌اندازی شده و در تمام اوقات قیمت‌ها را بررسی و متخلفان شناسایی و معرفی می‌شوند.

وی از یک‌هزار گشت مشترک بازرسی و نظارت بر بازار در بوشهر خبرداد و افزود: به منظور جلوگیری از اجحاف در حقوق مصرف کنندگان در 9 ماه امسال بیش از یک‌هزار گشت مشترک بازرسی و نظارت بر بازار فعالیت کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه 47 هزار و454 مورد بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی سراسر استان انجام گرفته است خاطر نشان کرد: این بازرسی‌ها در 9 ماه امسال انجام شده که منجر به تشکیل دو هزار و 637 مورد پرونده تخلفات صنفی شده است.

حسینی محمدی با اشاره به ارسال پرونده‌های تخلفات صنفی به تعزیرات حکومتی گفت: این میزان پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از 6 میلیارد ریال برای صدور رای به اداره تعزیرات حکومتی بوشهر ارسال شده است

وی با تاکید بر افزایش نظارت و بازرسی اتاق اصناف استان بوشهر افزود: این اتاق باید با نظارت مستمر خود بر عرضه کالا از تخلفات صنفی جلوگیری کند تا حقوق مصرف‌کنندگان پایمال نشود. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از ایجاد سامانه 124 برای رسیدگی به تخلفات صنفی خبرداد و بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم‌فروشی، گران‌فروشی، عدم درج قیمت و غیره واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن 124 و یا با مراجعه به ادارات تابعه در شهرستان‌ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و موارد تخلف را گزارش کنند.

حسینی محمدی طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مورد اشاره قرار داد و  گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  بوشهر  در راستای ایجاد شرایطی مطلوب برای شهروندان و محیطی عاری از هرگونه اجحاف و تخلف صنفی گام برمی‌ دارد./تسنیم

 

ارسال نظر