کد خبر : 17994

۲۰ هزار مددجوی کمیته امداد استان بوشهر توانمند شدند

 ۲۰ هزار مددجوی کمیته امداد استان بوشهر توانمند شدند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۲۰ هزار مددجوی این نهاد با شرکت در دوره‌های آموزشی و فرهنگی ضمن توانمندی، سبب افزایش مهارت‌های زندگی و بهره مندی آنان از سلامت روحی و روانی و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی شده است.

به گزارش بوشهر24،احمد لطفی ظهر امروز در نشست هم اندیشی کارشناسان فرهنگی کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در حوزه طرح فلاح ارائه داد و اظهار داشت: یکی از عمده فعالیت‌های این نهاد اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزش خانواده است که در طول سال برای مددجویان تحت حمایت در شهر و روستا اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در 10 ماه امسال بیش از 20 هزار مددجوی تحت حمایت در دوره‌های آموزشی و فرهنگی شرکت کردند، گفت: این آموزش‌ها در موضوعات مختلفی مانند، سبک زندگی ایرانی اسلامی، احکام و معارف دینی، آسیب‌های اجتماعی، مسائل اخلاقی، دوره‌های بهداشت و درمان برگزار شد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد برای مددجویان خاطر نشان کرد: به منظور احیاء مناسبت‌های مختلف مذهبی، تقویت باورهای دینی مددجویان، تقویت عزت نفس آنان، ارتقای سطح معلومات دینی و معرفتی، تقویت ارتباطات مثبت اجتماعی خانوارهای تحت حمایت، سلسله جلسات فرهنگی و مذهبی با عنوان "طرح فلاح" در طول سال برگزار می‌شود.

لطفی با بیان اینکه در جلسات مذهبی به شبهات دینی مددجویان توسط مشاوران مذهبی و مبلغان دینی و حوزوی پاسخ داده می‌شود از برگزاری بیش از یک‌هزار جلسه مذهبی با عنوان «طرح فلاح» برای مددجویان تحت حمایت در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: برای برگزاری هر این سلسله جلسات 600 میلیون ریال معادل هر جلسه 600 هزار ریال هزینه شده که بابت ایاب و ذهاب و پذیرایی از مددجویان صورت گرفته است.

وی، تقویت باورهای دینی خانواده‌ها را با اجرای موفق طرح فلاح مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با برگزاری یک‌هزارجلسه فرهنگی و مذهبی در قالب طرح فلاح برای مددجویان تحت حمایت استان بوشهر بر عمق باورهای دینی و مذهبی این خانوارها افزوده شد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در کمیته امداد سبب افزایش مهارت‌های زندگی مددجویان، بهره مندی آنان از سلامت روحی و روانی و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی برای خانوارهای تحت حمایت می‌شود./تسنیم

 

ارسال نظر