کد خبر : 18031

بهره برداری از طرح فرآوری و بسته بندی ماهی و میگو در بوشهر

 بهره برداری از طرح فرآوری و بسته بندی ماهی و میگو در بوشهر

در دومین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر واحد فرآوری و بسته بندی ماهی و میگو روز جمعه در آیینی با حضور وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان استانی در شهرک صنعتی 2 بوشهر افتتاح شد.

به گزارش بوشهر24،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در این آیین گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر بهره برداری 18 طرح کشاورزی در بخش های آب و خاک، شیلات، زراعت، باغبانی، منابع طبیعی و امور دام با 630 میلیارد ریال اعتبار در این استان آغاز شده است.

محمد تقی منوچهری در باره شرکت فرآوری و بسته بندی ماهی و میگو 'بهرام پور' بیان کرد: ظرفیت اسمی این واحد فرآوری و بسته بندی یکهزار و 500 تن ماهی و میگو با سردخانه 900 تنی است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این واحد با 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای 40 نفر اشتغال ایجاد شده است.

منوچهری اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 15هزار تن میگوی پرورشی و یکهزار و 500 تن ماهی به ارزش 90 میلیون دلار از استان بوشهر به خارج کشور صادر شده است.

وی با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در بخش پرورش آبزیان و صید و صیادی یادآور شد: 15هزار و 500 بهره بردار در بخش دریایی و هفت هزار پرورش دهنده آبزیان در این استان فعال هستند که سالانه در بخش دریایی به طور میانگین 60هزار تن و در بخش پرورش 14هزار تن تولید دارند./ایرنا

 

ارسال نظر