کد خبر : 18074

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

کشت گیاهان دارویی توسعه می‌یابد/ افزایش ۲۱ درصدی تولیدات کشاورزی

کشت گیاهان دارویی توسعه می‌یابد/ افزایش ۲۱ درصدی تولیدات کشاورزی

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاوزی از افزایش ۲۱ درصدی تولیدات کشاورزی در سطح کشور خبر داد و گفت: کشت گیاهان دارویی در نقاط مختلف کشور توسعه می‌یابد.

حسن رکنی ظهر دیروزدر آیین تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی استان بوشهر اظهارداشت: در دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی در زمینه های مختلف خصوصا در زمینه محصولات کشاورزی انجام شده است.

وی افزود: خودکفایی در تولید گندم یکی از کارهای این دولت بود که میزان تولید گندم در کشور از ۸.۸ به ۱۴.۵ میلیون تن رسیده است و ذخیره گندم از ۱.۷ به ۸.۵ میلیون تن افزایش یافته است.

تنوع اقلیمی برای گیاهان دارویی

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاوزی بیان کرد: می‌توان با انجام کارهای علمی و بروز شدن اطلاعات با تجهیزات نوین دنیا آشنا شد و از آنها استفاده کرد.

رکنی بیان کرد: گیاهان دارویی امروز در دنیا یکی از پرمخاطب‌ترین محصولات کشاورزی در جهان است که موجب ارزآوری در کشور نیز می شود.

وی گفت: کشور ما دارای تنوع اقلیمی بسیاری است و ظرفیت‌های مناسبی برای کشت گیاهان دارویی را دارا است.

افزایش تولیدات کشاورزی

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاوزی گفت: با توجه به کمبود آب در کشور باید تلاش شود برای آبیاری گیاهان از سیستم‌های آبیاری قطره‌ای استفاده کرد.

رکنی بیان کرد: در این دولت میزان تولید محصولات کشاورزی از ۹۷ میلیون تن در سال ۹۲ به ۱۱۸ تن رسیده است که در این راستا با رشد ۲۱ میلیون تن روبرو بوده‌ایم./مهر

 

ارسال نظر