کد خبر : 18078

افتتاح و آغاز اجرای سه طرح کشاورزی در دشتستان

 افتتاح و آغاز اجرای سه طرح کشاورزی در دشتستان

همزمان با دهه مبارک فجر 2 طرح کشاورزی در دشتستان بهره برداری و عملیات اجرایی یک واحد پرواربندی گوساله نیز در آیینی با حضور معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاوزری آغاز شد.

به گزارش بوشهر24،معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاوزری گفت: در دشتستان قابلیت های بخش کشاورزی در حوزه زراعت و باغبانی و دام و طیور بسیار است.

حسن رکنی افزود: در شهرستان دشتستان استعدادهای خوبی در زمینه تولید فراهم است و امید داریم با برنامه ریزی صورت گرفته و همکاری مسئولان شاهد شکوفایی خیلی خوبی برای این شهرستان در حوزه کشاورزی باشیم.

وی ادامه داد: دسترسی استان بوشهر به دریا قابلیت بالایی است تا ما بخشی از محصولاتی را که بیش از نیاز استان است از این طریق به دیگر کشورها صادر کنیم.

رکنی بیان کرد: باید قابلیت هایی که باعث افزایش صادرات می شود از جمله بسته بندی مناسب محصولات مورد توجه ویژه قرار گیرد.

در این آیین کارخانه تولید خوراک دام و طیور با ظرفیت تولیدی پنج تن در ساعت خوراک کامل و 10 تن در ساعت کنسانتره با اعتباری بالغ بر 25میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

همچنین گلخانه سبزی و صیفی به مساحت هشت هزار مترمربع با اعتبار هشت میلیارد ریال افتتاح شد.

علاوه براین عملیات اجرایی یک واحد پرواربندی گوساله در زمینی به مساحت 80 هکتار با ظرفیت تولید 750 تن گوشت قرمز در سال، سرمایه گذاری 194 میلیارد ریال و 25 نفر اشتغال زایی آغاز شد.

در صورت بهره برداری از این واحد واحد پرواربندی گوساله 10 درصد گوشت قرمز و پروتئین مورد نیاز استان بوشهر را تامین می کند./ایرنا

 

ارسال نظر