کد خبر : 18145

مدیرجهاد کشاورزی تنگستان:

کارگاه آموزشی کاربرد کولتیواتور باغی در شهرستان تنگستان برگزار شد

کارگاه آموزشی کاربرد کولتیواتور باغی در شهرستان تنگستان برگزار شد

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: کارگاه آموزشی کاربرد کولتیواتور در باغات شهر اهرم با حضور 30 نفر از باغداران و کارشناسان برگزار گردید.

اردشیر علائی امروز در  تنگستان اظهار داشت: دستگاه کولتیواتور با توجه به حجم کم و حمل آسان و امکان بکارگیری در مناطق صعب ‌لعبور و کوبیده‌شدن کمتر خاک دارای مزیت های بالایی است.

وی افزود: این دستگاه با عمل بریدن و تهویه خاک، دفن بقایای گیاهی و علف‌های هرز سطح خاک، حفظ ساختمان خاک، از بین بردن لایه سخت خاک و همچنین با توجه به ارجحیت روش مکانیکی بر روش شیمیایی  به کار گرفته می‌شود.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تنگستان تصریح کرد: کاهش مصرف سموم در باغات و مزارع و جلوگیری از آلودگی محیط زیست، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه‌های کارگری، افزایش بهره‌وری و افزایش ضریب مکانیزاسیون از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه است.

علائی یادآور شد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و به منظور افزایش جذب رطوبت و جلوگیری از فرسایش آبی و بادی خاک، استفاده از دستگاه کولتیواتور در باغات و صیفی‌جات پیشنهاد می‌شود./فارس

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: برای آشنایی بیشتر،کارگاه آموزشی کاربرد کولتیواتور در باغات شهر اهرم با حضور 30 نفر از باغداران و کارشناسان برگزار شد تا به شکل تئوری و عملی آموزش‌های لازم برای استفاده از کولتیواتور باغی را فرا گیرند.

 

ارسال نظر