کد خبر : 18164

توسعه استان بوشهر نیازمند تسهیل در فعالیت‌های بخش خصوصی است

توسعه استان بوشهر نیازمند تسهیل در فعالیت‌های بخش خصوصی است

- استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم کاهش سخت‌گیری‌های در فعالیت‌های بخش خصوصی گفت: توسعه استان بوشهر نیازمند تسهیل در فعالیت‌های بخش خصوصی است

به گزارش بوشهر24،عبدالکریم گراوند عصر پنجشنبه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه اقتصادی دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

وی خواستار رفع موانع پیش روی فعالان اقتصادی شد و اضافه کرد: باید قدرت ریسک بیشتری به مدیران داده شود و سخت‌گیری‌هایی که در این عرصه وجود دارد برطرف شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه توسعه استان بوشهر نیازمند تسهیل در فعالیت‌های بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: در صورتی که از بخش خصوصی حمایت شود درآمد کشور نیز افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مبارزه با قاچاق دایره گسترده‌ای برای واژه ظن به قاچاق ترسیم شده است که قانون نیاز به اصلاح دارد تا مشکلات این بخش کاهش یابد.

گراوند خواستار تشکیل کارگروهی خبره برای تسهیل فعالیت‌های بخش خصوصی در حوزه گمرک بر اساس قانون شد و افزود: اگر برنامه‌های پنجره واحد تجاری نیاز به اصلاح و بازنگری داشته باشد باید انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم انجام آزمایش‌ها و نشارت‌ها در سریع‌ترین زمان خاطرنشان کرد: فعالیت‌های صادرات و واردات باید سرعت گیرد و موضوعاتی که باعث تاخیر در این فعالیت‌ها می‌شوند اصلاح شوند.

استاندار بوشهر از تجهیز اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به دستگاه ایکس‌ری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ترخیص نسیه کالا در گمرک از بخشنامه‌های گمرک است که به زودی اجرایی می‌شود./مهر

 

ارسال نظر