کد خبر : 18190

رویکرد تعاونی های دهیاران استان بوشهرتحقق اقتصاد مقاومتی است

 رویکرد تعاونی های دهیاران استان بوشهرتحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: در این استان 21 تعاونی دهیاران در 10 شهرستان فعالیت دارند که تحقق اقتصاد مقاومتی رویکرد اصلی آنهاست.

به گزارش بوشهر24،بهرام نکیسا یکشنبه شب در بازدید از شرکت تعاونی کشتی‌سازی تلاش بندر در روستای عامری افزود: این تعاونی ها می‌توانند با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت، اشتغال پایدار روستایی فراهم کنند.

وی اضافه کرد: تسهیلات ارزان قیمت علاوه بر ایجاد اشتغال در روستاها منبع درآمد پایداری برای دهیاران عضو است و تعاونی‌هایی که در روستاها توسط دهیاری‌ها تشکیل می‌شود می‌توانند فرصت‌ها و استعدادهای بالقوه روستا را به فعلیت برساند.

نکیسا ادامه داد: تعاونی‌های دهیاران استان می‌توانند با توجه به ظرفیت‌های ارزشمند استان در زمینه‌های صادرات کالا، بوم‌گردی، عمران و بهسازی روستاها بخوبی فعالیت کنند.

نکیسا با اشاره به اینکه مشاغل مرتبط با دریا، گردشگری، تولید صنایع دستی در روستاهای استان بوشهر در اولویت قرار دارد بیان کرد: روستاهای استان بوشهر در مناطق کوهستانی، دشت، سواحل سرشار از ظرفیت اشتغال‌زایی در زمینه‌های گردشگری، صنایع دستی، گیاهان دارویی، پرورش زنبورعسل، تولید محصولات کشاورزی و دامی است.

وی با تاکید بر توسعه فضای کسب و کار در روستاها افزود: ساخت و تعمیر شناور و ابزار صید و صیادی از دیگر ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستاهای همجوار سواحل است که جوانان جویای کار می‌توانند با تشکیل تعاونی و استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در این روستاها فضای کسب و کار مطلوبی را برای خود فراهم کنند./ایرنا

ارسال نظر