کد خبر : 18196

ساخت چهار سد کوچک با 950میلیارد ریال اعتبار در استان بوشهر

 ساخت چهار سد کوچک با 950میلیارد ریال اعتبار در استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر گفت: چهار سد خاییز، تنگ ارم، آبپا و قیزقلعه با 950 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی در دست ساخت است.

به گزارش بوشهر24،شاپور رجایی افزود: حجم مخزن این سدها در مجموع 22 میلیون متر مکعب است.

وی اضافه کرد: با توجه به حوضه های آبریز داخلی روان آب حاصل از بارندگی های فصلی در مدت زمان کمی بدون هرگونه استفاده ای و با برجای گذاشتن خسارت جانی و مالی هنگفت به دریا می ریزد.

رجایی ادامه داد: برای استفاده بهینه ازظرفیت تولید روان آب استان بوشهر، کمک به احیا و تعادل بخشی و حل بخشی از کمبودهای شدید آب کشاورزی، شرب، صنعت و کنترل و مدیریت سیلاب های مخرب مطالعه و اجرای طرح های کوچک تامین آب در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر گفت: سد خاییز در شهرستان تنگستان، تنگ ارم و آبپا در دشتستان و قیز قلعه نیز در دشتی در دست ساخت است.

وی اظهار کرد: افزون براین سدهای کوچک بزودی عملیات اجرایی سد اخند عسلویه نیز با ظرفیت 2 میلیون مترمکعب و اعتبار 120میلیارد ریال آغاز می شود.

رجایی بیان کرد: سدهای کاردنه دشتی، دهرود، ارغون و دره عنبری دشتستان نیز در مراحل مطالعاتی فاز دو و یک بوده و در صورت گرفتن مجوزهای قانونی و تامین اعتبار می توانند در سال 1397عملیاتی شوند.

 

ارسال نظر