کد خبر : 18197

کارگاه آموزشی زنبورداری نوین در استان بوشهر برگزار شد

 کارگاه آموزشی زنبورداری نوین در استان بوشهر برگزار شد

کارگاه آموزشی زنبورداری نوین با حضور بیش از ۳۰۰ زنبوردار و کارشناس در شهرستان دشتستان استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24،معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر صبح دوشنبه در حاشیه این کارگاه آموزشی اظهار داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های زنبورداری در استان بوشهر تلاش خوبی صورت گرفته و برنامه‌های آموزشی در دستور کار است.

افشین قطبی اضافه کرد: در همین راستا کارگاه آموزشی زنبورداری نوین(پیشرفته) و پیشگیری از بیماری‌های زنبور عسل با حضور بیش از ۳۰۰ زنبوردار و کارشناس در شهرستان دشتستان برگزار شد.

وی بیان کرد: این کارگاه آموزشی با هدف افزایش بهره‌وری و عملکرد در زنبورستان‌ها و بهره‌مندی زنبورداران بومی استان از علم روز و روش‌های نوین زنبورداری برگزار شد.

قطبی عنوان کرد: نظر به استعداد و قابلیت های زنبورداری و تولید ملکه استان در ۹ ماه از سال که موجب کوچ تعداد بسیار زیادی از زنبورداران از نقاط مختلف کشور به استان بوشهر شده است ما را بر آن داشت تا در راستای استفاده از این قابلیت‌ها و استعدادهای خدادادی ضمن آموزش زنبورداران بومی و افزایش بهره‌وری و عملکرد زنبورستان‌ها گامی برای جذب بیشتر افراد علاقه‌مند به این حرفه داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: این کارگاه آموزشی با استقبال کم نظیر زنبورداران بومی روبرو شد که نشانه علاقه مندی زنبورداران در کسب علم و اطلاعات جدید زنبورداری بوده است./مهر

 

ارسال نظر