کد خبر : 18220

۱۰۰ هکتار ازاضی ملی در دیلم از دست زمین خواران ازاد شد

۱۰۰ هکتار ازاضی ملی در دیلم از دست زمین خواران ازاد شد

دادستان دیلم با تاکید بر مبارزه قاطع با زمینخواران گفت: با همکاری اداره اداره اطلاعات ۱۰۰ هکتار زمین از دست زمینخواران ازاد شد و به بیت المال بازگشت.

به گزارش بوشهر24،حسین بازدرهوا عصر امروز در برگزاری هشتمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیلم با موضوع مبارزه با زمین خواری اظهار داشت: از راههای مبارزه با زمین خواری تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی وصدور سند مالکیت رسمی تک برگ و اجرای طرح کاداستر می باشد و ادارات متولی اراضی ملی باید هرچه سریعتر اسناد و مدارک خود را به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ارسال تا در سریعترین زمان ممکن نسبت به صدور سند مالکیت اقدام کنند.

 حسین بازدر هوا در ادامه بیان کرد:علی رغم تلاش بیشتر ادارات اجرایی در مبارزه با زمین خواری متاسفانه اعمال نفوذ هایی از سوی اشخاص خارج از این ادارات و با اهداف خاص مشاهده شده که ضمن تذکر به مدیران دولتی هشدار دادند چنانچه مدیری تحت تاثیر این اشخاص قرار گیرد مطابق قانون با وی برخورد خواهد شد.

وی از برخورد با زمینخواران خبر داد و گفت: از افتخارات این دادستانی این است که تنها در یکی از پرونده های این دادسرا در سال جاری و با همکاری اداره اطلاعات شهرستان از زمین خواری حدود 100 هکتاری از اراضی ملی جلوگیری بعمل امده و متهمین با قرار تامین مناسب راهی زندان شدند.

دادستان دیلم بیان کرد: بحمدالله با تلاش های بعمل امده توسط دادسرای عمومی و انقلاب دیلم و همکاری خوب اداره اطلاعات عرصه بر زمین خواران در شهرستان تنگ  شده است./تسنیم

 

ارسال نظر