کد خبر : 18241

دشتستان بهترین انتخاب برای احداث دانشکده کشاورزی است

دشتستان بهترین انتخاب برای احداث دانشکده کشاورزی است

استاندار بوشهر با اشاره به تولید ۵۸۰ هزار تن محصول گوجه خارج از فصل در سال جاری گفت: شهرستان دشتستان بهترین انتخاب برای استقرار دانشکده کشاورزی است.

به گزارش بوشهر24،عبدالکریم گراوند عصر شنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید آموزشی- اداری دانشکده کشاورزی برازجان اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید و سفر ریاست جمهوری به استان هستیم.

وی با اشاره به مشکلات در حوزه اشتغال و فارغ‌التحصیلان گفت: این مشکل فقط مربوط به رشته کشاورزی نیست و ما در تمام رشته‌های موجود با مشکل کمبود شغل روبرو هستیم.

استاندار بوشهر ادامه داد: ما نتوانسته‌ایم فرهنگ کار را نهادینه کنیم و فکر می‌کنیم که هر فرد پس از فارغ‌التحصیلی باید حتما در نظام اداری استخدام شود.

گراوند عنوان کرد: امروزه بالاترین هزینه‌های کشور ما در حوزه پرسنل و بخش اداری، دستمزدهای تامین اجتماعی، یارانه و... است، اگر این نگاه را داشته باشیم قطعا در تمامی حوزه‌ها و رشته‌ها مشکل خواهیم داشت، ولی در صورت تغییر این نوع نگاه رشته کشاورزی ظرفیت های خوبی خواهد داشت.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دشتستان قطب کشاورزی استان بوشهر است، افزود: شهرستان دشتستان بهترین انتخاب برای قرارگیری دانشکده کشاورزی بوده و به عقیده من مکان یابی به منظور استقرار این دانشکده به درستی صورت پذیرفته است.

گراوند خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی با نوآوری و خلاقیت می‌توان کاری کرد که فارغ التحصیلان رشته کشاورزی از بابت اشتغال آسوده خاطر باشند.

وی ابراز داشت: ان‌شالله مصمم هستیم که بودجه‌های پژوهشی استان را جمع آوری کرده و با کمک هم و هم افزایی اعتبارات پژوهشی را در مسیری که بتواند به توسعه کشاورزی و دیگر رشته‌ها و همچنین موارد مطالعاتی و علمی کمک نماید هزینه کنیم.

استاندار بوشهر تصریح کرد: از طریق اقدامات نوآورانه، جذاب، علمی و خلاق باید در زمینه‌های پژوهشی و تولیدی زمینه‌های اشتغال را فراهم کنیم.

گراوند ادامه داد: در سال جاری چیزی در حدود ۵۸۰ هزار تن محصول گوجه خارج از فصل تولید کرده‌ایم که تولید ۶۰۰ هزار تن نیز پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی با احساس مسئولیت بیشتر و استفاده از ظرفیت و امکانات موجود همت خود را در تسهیل گری بگذارند.

گفتنی است در ادامه این آیین، گلخانه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی و همچنین آزمایشگاه کشت بافت نیز افتتاح و به بهره برداری رسید.

در پایان از مهندس کاظم شهیدان، مدیر پروژه ساختمان جدید دانشکده کشاورزی به دلیل مشارکت و تلاش در اجرای پروژه‌ها، دکتر محمدامین کهن مو، رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی و دکتر ارسلان زارع، فرماندار دشتستان با اهدای لوح سپاس تجلیل صورت گرفت./مهر

 

 • خبر ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۱:۳۳

  0 0 پاسخ

  سید محمد جواد مهدوی مرتضوی مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در نشست بصیرتی بسیجیان برازجان گفت:
  می توانیم ادعا کنیم عجیب ترین و با انعطاف ترین نظام سیاسی در دنیا کشور ما ایران است
  وی افزود:در همه جای دنیا مخالفین حکومت یا قانون آن کشور یا تحت شدیدترین تدابیر امنیتی قرار میگیرند یا به هر نحوی ترور و سوخته می شوند و یا از مسئولیت دور نگه داشته می شوند.
  مهدوی مرتضوی با اشاره به برخی مسئولین و وزرای حاضر در این دولت و نیز شهردار کنونی تهران گفت:در ایران ، مخالفینش، نظام را تهدید می کنند، در فتنه و براندازی حکومت شرکت می کنند خانه به خانه به در خانه مردم می روند و ملت را علیه نظام و شکایت کشی تحریک و اغوا می کنند و علیه نظام و حکومت هم سازماندهی می کنند وبر مخالفت بر قانون اساسی کشور تبلیغ می کنند وآنگاه پس از آن ، امروز شاهدیم در همان نظام و دولتش مسئولیت می گیرند و بر همان مردم هم حکومت هم می کنند.
  وی اظهار داشت :همان کسانی که از انقلابی بودن گذشته خود نادم و پشیمانند و امروز مسئولیت دارند و به اصطلاح مرتجع ترین مسئولین هم نمی توانند ادعا کنند در دوره طاغوت شاه اینچنین فضایی بوده است و یا برای آنها می توانست فراهم باشد

ارسال نظر