کد خبر : 18317

۲۱۰ میلیارد ریال برای لایه‌روبی اسکله جزیره نگین بوشهر اختصاص یافت

 ۲۱۰ میلیارد ریال برای لایه‌روبی اسکله جزیره نگین بوشهر اختصاص یافت

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: لایه‌روبی اسکله پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر با ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

به گزارش بوشهر24،نورالله اسعدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اجرای طرح مجتمع بندری نگین  به عنوان پسکرانه بندر بوشهر اظهار داشت: این مجتمع بندری با مشارکت بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری افزون بر 600 میلیارد تومان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه مجتمع بندری نگین بوشهر نقش مهمی در افزایش تخلیه و بارگیری کالاها دارد افزود: با تکمیل طرح توسعه‌ای بندر بوشهر در جزیره نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر با بیش از 2 برابر افزایش به 15 میلیون تن در سال می‌رسد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به قابلیت مهم مجتمع بندری نگین افزود: ‌محدوده 50 هکتاری بندر بوشهر با وجود افزایش 10 هکتاری، پاسخگوی توسعه این بندر نبود که در این راستا مجتمع بندری نگین جزیره نگین برای ساخت ترمینال کانتینری، چند منظوره و اسکله کالای فله و مایع اختصاص یافت.

اسعدی مساحت مجتمع بندری نگین بوشهر را 470 هکتار دانست و خاطرنشان کرد: در این مجتمع بندری انواع پروژه‌ها در مساحتی حدود 200 هکتار اجرا می‌شود و مابقی آن نیز اراضی پشتیبان است.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر 11 بندر تجاری فعال است تصریح کرد: 11هزار و 100 شناور ساماندهی شده و 40 هزار دریانورد در ینادر 11 گانه استان بوشهر فعالیت دارند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آغاز پروژه لایه‌روبی اسکله ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر خبر داد و بیان کرد: پروژه لایه‌روبی اسکله پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهربا 210 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.   

اسعدی مزیت‌های این پروژه را مورد اشاره قرار داد و افزود: با اجرا عملیات لایه‌روبی اسکله پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر زمینه پهلوگیری شناورهای 50 هزار تنی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح لایه‌روبی در مدت 4 ماه اجرا می‌شود عنوان کرد: ظرفیت این پایانه تخلیه و بارگیری 300 هزار TEU کانتینر است که با افتتاح آن ظرفیت کانتینری بندر بوشهر به بیش 600 هزار TEU کانتینر می‌رسد.

اسکله پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر با اشاره به افتتاح پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر خاطرنشان کرد: با افتتاح این ترمینال کانتینری جزیره نگین در نیمه نخست امسال، بندر بوشهر به عنوان دومین بندر کانتینری کشور پس از بندر شهید رجایی تبدیل می‌شود./تسنیم

ارسال نظر