کد خبر : 18331

ناوگان تاکسیرانی بوشهر فرسوده است

 ناوگان تاکسیرانی بوشهر فرسوده است

عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: ناوگانی تاکسیرانی این شهر فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد.

به گزارش بوشهر24،عبدالخالق برزگرزاده روز چهارشنبه در نشست بررسی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بوشهر افزود: در این ارتباط شهرداری باید 20 میلیارد ریال در یکی از بانک ها سپرده گذاری کند تا از این طریق زمینه اعطای تسهیلات نوسازی به مالکان تاکسی های عمومی فراهم شود.

وی بیان کرد: با سپرده گذاری این میزان اعتبار در بانک بدون شک بانک عامل قادر به اعطای تسهیلات 2 برابر این اعتبار خواهد بود که این کمک به نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر بوشهر است.

وی ادامه داد: از افرادی که با خودروهای شخصی اقدام به جابه جایی مسافر در شهر می کنند نیز انتظار می رود با گرفتن مجوز به سامان یافتن فعالیت های حوزه تاکسی های درون شهری بوشهر کمک کنند.

معاون اجرایی شهرداری بوشهر گفت: بر خلاف ادوار گذشته که خودروهای تاکسی در برابر خوروهای شخصی از سوخت با نرخ پایین تر برخوردار بودند این مزیت برداشته شده و اکنون هیچ تفاوتی بین تاکسی های عمومی و شخصی وجود ندارد.

رسول رمضانی ادامه داد: همچنین در گذشته هر 10 سال نسبت به نوسازی تاکسی ها و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد 4 درصد به تاکسی داران اقدام می شد که این رویه چند سالی است، حذف شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون براساس مجوز های اسمی صادر شده شمار تاکسی های شهری بوشهر 640 دشتگاه است افزود: باید با رایزنی لازم از طریق وزارت کشور و اتحادیه تاکسیرانی کشور شرایط مناسب و موردنیاز نوسازی ناوگان تاکسیرانی بوشهر فراهم شود.

ابوذر دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با توجه به اینکه قرار است لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید در کشور از جمله بوشهر در اردیبهشت ماه در مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شود می توان تا آن زمان برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی صبر کرد زیرا در صورت تصویب منطقه آزاد بوشهر شرایط فعالیت تاکسی بطور کلی تغییر می کند.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: این شورا در سال گذشته مصوبه فروش اوراق 100 میلیارد ریالی داشته که در این ارتباط شهرداری باید گزارشی از هزینه کرد این میزان اعتبار به شورا را ارسال کند.

پویا دولابی افزود: همچنین با توجه به برگزاری هفته بوشهر و برنامه های نوروزی شهرداری باید گزارشی از عملکرد و هزینه این برنامه ها برای شناسایی نقاط ضعف و وقوت برنامه ها به شورا ارسال کند./ایرنا

 

ارسال نظر