کد خبر : 18333

۳۰۰۰ میلیارد تومان در فعالیت ساختمانی نیروگاه‌ اتمی بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

۳۰۰۰ میلیارد تومان در فعالیت ساختمانی نیروگاه‌ اتمی بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

مجری طرح نیروگاه‌های اتمی بوشهر گفت: در ساخت رآکتور جدید نیروگاه اتمی بوشهر فعالیت‌های ساختمانی با سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیارد تومان با توان نیروهای داخلی اجرا می‌شود.

به گزارش بوشهر24،محمود جعفری پیش از ظهر امروز در نشست مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر با امام جمعه این شهر با بیان اینکه واحد نخست نیروگاه اتمی بوشهر نقش مهمی در تولید و تامین برق مورد نیاز دارد اظهار داشت: این واحد سال گذشته بالاترین راندمان و ظرفیت در حوزه تولید برق داشت که این مهم با توان نیروهای داخلی محقق شده است.

وی، از تولید 7.4 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته در نیروگاه اتمی بوشهر 7.4 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید شد که در مجموع تاکنون 28 میلیارد کیلووات  ساعت برق از این نیروگاه تولید به شبکه برق سراسری منتقل شده است.

مجری طرح نیروگاه‌های اتمی بوشهر با اشاره به توقف برنامه‌ریزی شده فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر گفت: با هدف تعویض سوخت، نگه‌داری و تعمیرات اساسی تجهیزات از اواخر بهمن فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر متوقف شد که پیش بینی می‌شود اواخر فروردین مجددا فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر آغاز و به شبکه برق سراسری متصل شود.

جعفری، با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد:  در این راستا برنامه‌ریزی مهمی در عرصه فعالیت‌ها در نیروگاه اتمی بوشهر شده که بیشتر از ظرفیت و توان متخصصان، شرکت‌ها و تولیدات صنایع و کارخانه‌های ایرانی استفاده شود.

وی، با اشاره به آغاز ساخت رآکتورهای جدید نیروگاه اتمی در بوشهر خبر داد و افزود: در این راستا تاکنون 1.5 میلیون متر مکعب خاک‌برداری انجام شده و بر اساس برنامه زمان‌بندی اجرای این پروژه در حال اجرا است.

مجری طرح نیروگاه‌های اتمی بوشهر  با تاکید بر استفاده از توان نیروهای داخلی در ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی خاطر نشان کرد: بیش از 3 هزار میلیارد تومان کار ساختمانی برای واحدهای جدید نیروگاه اتمی پیش بینی شده که این پروژه‌ها بر اساس توافقات انجام شده توسط نیروهای ایرانی انجام می‌شود.

جعفری بیان  کرد: در اجرای کارهای ساختمانی در واحدهای جدید نیروگاه اتمی، از مصالح و معادن استان بوشهر استفاده می‌شود که می‌‌تواند تحول مهمی در استان ایجاد کند.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال جوانان بوشهری در واحدهای جدید نیروگاهی افزود: با انعقاد تفاهم با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بیش از 8 هزار نفر از نیروهای جوان استان بوشهر پس از مهارت‌آموزی زمینه جذب آنان در واحدهای جدید نیروگاه اتمی فراهم می‌شود./نسیم

 

ارسال نظر