کد خبر : 18369

امام جمعه بوشهر:

استان بوشهر به‌عنوان الگوی تنظیم سند اقتصاد ایران مطرح است

استان بوشهر به‌عنوان الگوی تنظیم سند اقتصاد ایران مطرح است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر به عنوان الگوی تنظیم سند اقتصاد ایران مطرح است.

به گزارش بوشهر24،آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر دوشنبه در دیدار رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق اظهار داشت: در حوزه اقتصادی باید نقشه جامع داشته باشیم و بر اساس آن نقشه عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات متعددی در حوزه اقتصادی کشور وجود دارد، تصریح کرد: در عرصه اقتصادی دچار سوء مدیریت هستیم و یک سند پویا و منطبق با واقعیت‌ها و نقاط ضعف و قوت نداریم.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم طراحی سند اقتصاد دانش بنیان هر استان بر اساس ظرفیت آمایشی استان و طبق شرایط منطقه‌ای، ملی یا بین‌المللی آن افزود: تحقق این طرح نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌های دولتی و غیردولتی است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر به عنوان الگوی تنظیم سند اقتصاد ایران مطرح است، اضافه کرد:‌ آمایش دقیق سرزمینی توسط خود مردم و نخبگان آن سرزمین مهمترین دستاورد اجرای این طرح خواهد بود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر تشکیل هیئت‌های متمرکز اندیشه‌ورز متشکل از نخبگان برای رفع مسائل و مشکلات اقتصادی و نجات اقتصاد ایران، ادامه داد: نقشه جامع اقتصادی باید توسط نخبگان استان طراحی شود و هیئت اندیشه ورز آن را جمع بندی، ساماندهی و مهندسی کند.

وی از آماده شدن پیش‌نویس سند توسعه اقتصادی در استان بوشهر، بیان کرد: اگر اقتصاد دارای پیوست های فرهنگی و از آن طرف متناظر با پدافند غیرعامل اقتصاد نباشد قطعا دچار بحران خواهد شد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در نبرد سنگین اقتصادی با جهان استکبار هستیم، گفت: مسئولان در عرصه نبرد اقتصادی باید به صورت جهادی فعالیت کنند و طرح‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گیرد./مهر

 

ارسال نظر