کد خبر : 18404

۵۰ درصد گندم مزارع استان برداشت شد

۵۰ درصد گندم مزارع استان برداشت شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت ۵۰ درصد گندم مزارع استان گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار تن گندم خوراکی و ۷هزار و ۵۰۰ هزار تن گندم بذری تحویل مراکز خرید شده است.

به گزارش بوشهر24،خسرو عمرانی  از خسارت 100 درصدی مزارع گندم دیم خبر داد و اظهار داشت: براساس اریابی‌های انجام شده بیش از 60 هزار هکتار اراضی گندم دیم استان بوشهر به سبب خشکسالی بی محصول شده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای بیش از 90 هزار هکتار اراضی گندم است خاطر نشان کرد: محصول 13 هزار و 500 هکتار اراضی آبی استان بوشهر قابل برداشت است که تاکنون 50 درصد آن برداشت شده است.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر از اعزام و  فعالیت 120 کمباین در برداشت گندم استان بوشهر  خبر داد و بیان کرد: در دو هفته گذشته بیش از 17 هزار تن گندم از اراضی استان بوشهر برداشت  و تحویل مراکز خرید شده است.

عمرانی با تاکید بر این نکته که 4 مرکز برای خرید محصول گندم‌کاران استان بوشهر تعیین شده است گفت: کارخانجات آرد الزهرا  برازجان و خلیج فارس دشتی، انبار چغادک بوشهر و سیلوی برازجان  برای خرید تضمینی گندم کشاورزان  تعیین شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته کشاورزان استان بوشهر 45 هزار تن گندم برداشت کردند تصریح کرد: زارعان استان بوشهر به سبب وارد شدن خسارت به مزارع گندم استان بوشهر، پیش‌بینی می‌شود در سال زارعی جاری کمتر از 42هزار تن  محصول برداشت شود.

عمرانی با بیان اینکه متوسط برداشت گندم در هر هکتار 2 هزار و 800 کیلوگرم است گفت: عملکرد برداشت گندم در هر هکتار 2.8 تن  است که این رقم حداکثر تا 7 تن هم می‌رسد.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: برای برداشت گندم 120 دستگاه کمباین فعالیت می کنند و هیچ محدودیتی برای اعزام کمباین وجود ندارد./تسنیم

 

ارسال نظر