کد خبر : 18406

دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی در بوشهر نصب شد

 دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی در بوشهر نصب شد

رییس مرکز تحقیقات هسته ای خلیج فارس بوشهر گفت: دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی و تصویربرداری فلورسنت کشوردر آزمایشگاه پیش بالینی مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای خلیج فارس این استان نصب و راه‌اندازی شد.

به گزارش بوشهر24،مجید اسدی شنبه در جمع خبرنگاران افزود: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی خلیج ‌فارس در راستای گسترش، تکمیل و توسعه زیرساخت‌های پژوهشی خود گام موثری در تامین و تدارک تجهیزات پیشرفته و منحصربه ‌فرد برداشته است.

وی اظهار کرد: این سیستم پیشرفته می ‌تواند برای مطالعه فرایندهای سلولی و مولکولی مربوط به بیماری در حیوانات زنده استفاده شود و سیگنال‌های مولکولی بسیار ریز را در عمق بافت دنبال و داده‌های دقیق کمی در مورد گسترش زمانی و مکانی فراهم آورد.

اسدی ادامه داد: آزمایشگاه پیش‌ بالینی مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ ای خلیج‌ فارس بوشهر به ‌زودی مورد بهره ‌برداری پژوهشگران قرار می گیرد و با راه‌اندازی دستگاه‌های نام ‌برده، این مرکز به‌عنوان یکی از دو مرکز جامع کشور در حوزه تصویربرداری مولکولی پیش‌ بالینی قرار می گیرد.

وی گفت: با راه‌اندازی آزمایشگاه پیش‌ بالینی مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ ای خلیج‌ فارس بوشهر گام مؤثری در فراهم‌ سازی زمینه مناسب برای همکاری پژوهشگران علاقه‌ مند برداشته و با کاربردی کردن روش‌های تصویربرداری مولکولی، می‌ تواند خدمتی شایسته به بیماران نیازمند ارایه کند.

وی اضافه کرد: این مهم با همکاری و مساعدت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان و استانداری بوشهر محقق شده است./ایرنا

ارسال نظر