کد خبر : 18484

رئیس اداره ثبت کشتی ها و صدور گواهی نامه دریایی خبر داد

سوخت یارانه ای به لنج های بوشهری

سوخت یارانه ای به لنج های بوشهری

ابراهیم حسن پور افزود: بحث یارانه ای شدن سوخت در اصلاحیه آیین نامه یاد شده اضافه و مقرر شد برای شناورهای کمتر از ۵۰۰ تن جهت تردد در مسیر داخلی سوخت یارانه ای با قیمت ۳۵۰ تومان ارائه شود و جهت مسیر های خارجی از سوخت غیر یارانه ای با قیمت فوب خلیج فارس استفاده کنند.

به گزارش بوشهر24 ؛ ابراهیم حسن پور رئیس اداره ثبت کشتی ها و صدور گواهی نامه دریایی در گفتگو با خبرنگار سپاس، درباره اصلاح آیین‌نامه ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی لنج تجاری و ساماندهی و نوسازی آنها در بخش سوخت، گفت: تحویل سوخت به شناور های مشمول این آیین نامه به دو صورت یارانه ای و آزاد است.

وی افزود: بحث یارانه ای شدن سوخت در اصلاحیه  آیین نامه یاد شده اضافه و مقرر شد برای شناورهای کمتر از ۵۰۰ تن جهت تردد در مسیر داخلی سوخت یارانه ای با قیمت ۳۵۰ تومان ارائه شود و جهت مسیر های خارجی از سوخت غیر یارانه ای با قیمت فوب خلیج فارس استفاده کنند.

منصور بازیارسرپرست نظارت گمرک های استان بوشهرنیز در ادامه از افزایش ۵۰ درصدی معافیت ته لنجی و کالای همراه ملوان در استان بوشهر به ازای هر ملوان در هر سفر ۱۵۰ میلیون ریال، خبر داد و گفت: همچنین مقرر شد هزینه‌های سوخت لنج‌های استان در آب‌های داخلی، یارانه‌ای محاسبه شود.

وی بیان کرد: ارائه تسهیلات و مزایای سوخت یارانه ای، منوط به این است که کلیه خدمه شناورهای کمتر از ۵۰۰ تن بیمه شده باشند.

منصور بازیار با بیان اینکه با پیگیری‌های به‌عمل آمده با معافیت ۲۰ درصدی سود بازرگانی برای کالای وارده از امارات مازاد بر مصوبه شناورهای زیر ۵۰۰ تن در گمرکات استان موافقت شده؛ اظهار داشت: این امتیاز تنها برای گمرکات ملوانی و شناورهای زیر ۵۰۰ تن که تاکنون از این معافیت برخوردار نبوده‌اند، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه به صدور پروانه الکترونیکی، از این پس  تجار و بازرگانان استان بوشهر می‌توانند کالای خود را به خارج استان و تمامی نقاط کشور ارسال کنند.

 سرپرست نظارت گمرک های استان بوشهر با بیان اینکه در مصوبه هیات وزیران در سال گذشته معافیت سود بازرگانی برای هر نفر ملوان در هر سفر ۱۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: با پیگیری مسائل و مشکلات این مصوبه توسط مسئولان استان بوشهر این میزان معافیت با افزایش ۵۰ درصدی به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه معافیت مربوطه از سود بازرگانی به حقوق ورودی که تمام پرداخت‌های ورودی کالا را شامل شده، خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد که هزینه‌های سوخت لنج‌های استان  در آب‌های داخلی به صورت یارانه‌ای محاسبه شود.

بازیار از فعالیت ۱۹۰۰ فروند شناور در گمرک‌های استان بوشهر خبر داد و گفت: این تعداد شناور زمینه اشتغال ۱۱ هزار ملوان، ۶۰۰ راننده خودروهای حامل و بیش از ۵۰۰ نفر کارگر در اسکله ها را به صورت مستقیم فراهم کرده است.

وی از پیگیری و تلاش نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و مسئولان در تحقق مطالبات ملوانان در کالای ته لنجی  تشکر کرد  و گفت: مصوبه یاد شده علاوه بر اینکه سبب می‌شود درآمد گمرکات کشور با توجه به اخذ حقوق ورودی از کالای مازاد معافیت ملوانی  افزایش یابد، واردات کالای ملوانی مطابق با فهرست واردات کالای ملوانی نیز هدفمند شود/

منبع: سپاس

ارسال نظر