کد خبر : 2049

بدهکاری ادارات استان بوشهر به اوقاف

بدهکاری ادارات استان بوشهر به اوقاف

بوشهر24: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از بدهکاری برخی ادارات در استان بوشهر به این اداره خبر داد. بدهکاری ادارات استان بوشهر به اوقاف

بوشهر24:  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از بدهکاری برخی ادارات در استان بوشهر به این اداره خبر داد. بدهکاری ادارات استان بوشهر به اوقاف    
به گزارش" بوشهر 24"، حجت الاسلام محمدیان صبح امروز اظهار داشت: احیا و توسعه موقوفات و همچنین هزینه آنها بر اساس نیات واقفان یکی از اموری است که به صورت ویژه مورد توجه اداره کل اوقاف بوده و در این خصوص اقدامات بسیاری در سطح استان صورت گرفته است.

وی افزود: فعالیت های مختلف فرهنگی در بقاء متبرکه و امام زاده ها  خصوصا در فصل تایستان موجب جذب تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان استان به این مراکز گردیده است.

محمدیان عنوان کرد:  وقف بیش و پیش از آنكه خیر و فایده‌ای برای دیگران داشته باشد، واقف را دگرگون و مستعد دریافت‌های معنوی می‌كند؛ زیرا جان او را از وابستگی می‌رهاند و باران تزكیه و وارستگی را بر سر او جاری می‌كند، در این راستای جهت ترویج فرهنگ وقف فعالیت های مختلفی صورت گرفته است و از ابتدای سال تا کنون شاهد وقف های مختلفی در استان بوده ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه از بدهکاری ادارات به اوقاف خبرداد و گفت:بنا به نظر اکثر مراجع تقلید اگر فرد حقیقی و یا حقوقی مستأجر موقوفه ای باشد اما اجاره خود را پرداخت نکند؛ آن مکان غصبی محسوب می شود و احتمالا اعمال دینی در آن مکان پذیرفته نخواهد شد.

وی از مدیران دستگاه ها و نهادهای استان بوشهر خواست تا با تسویه بدهکاری خود به اداره کل اوقاف و امور خیریه، زمینه را برای اجرای نیات خیر واقفان فراهم کنند.

محمدیان همچنین از وجود 70 رقبه قابل سرمایه گذاری در استان خبر داد و بیان کرد:در این راستا میبایست ازرقبات کوچک شروع بکار کرد.

ارسال نظر