کد خبر : 21312

بانک ها از ارسال پیامک‌دیرکرد اقساط به شهروندان خودداری کنند/ اجرای دورکاری کارمندان تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی

بانک ها از ارسال پیامک‌دیرکرد اقساط به شهروندان خودداری کنند/ اجرای دورکاری کارمندان تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی

استاندار بوشهر گفت: بانک های استان از ارسال پیامک پرداخت اقساط و جریمه دیرکرد و ... که موجب بروز استرس بر مردم در این شرایط می شود خودداری کنند.

به گزارش بوشهر24، عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی کرونا از مردم با فرهنگ بوشهر برای رعایت اصول مربوط به طرح فاصله گذاری اجتماعی در روز طبیعت قدردانی کرد و اظهار داشت: از همراهی و همکاری بازاریان استان در مبارزه با کرونا نهایت قدردانی و تشکر را دارم که در این مسیر برای حفظ سلامت مردم همکاری داشتند.
وی به قدردانی وزیر کشور از مدیران استان بوشهر در مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: اگر وزیر کشور از استاندار و مسئولان استان قدردانی کرده در واقع این قدردانی تشکر و سپاس از مردم استان بوشهر بوده، در واقع ما همه یک خانواده هستیم که در مقابله با کرونا همکاری داریم.
استاندار بوشهر بیان کرد: اگر وضعیت استان در مقابله با کرونا تاکنون مطلوب بوده ناشی از همکاری مردم، بازار، کارکنان دستگاه های اجرایی، بسیح امکانات ادارات، شوراها و شهرداری ها و دهیاران بوده که نهایت همکاری در پشتیبانی از نیروهای ناجا، بسیج و هلال احمر انجام دادند.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد، فعالان اجتماعی و رسانه ها هم به نوبه خود در کنار دستگاه های اجرایی بوده و برای مقابله با کرونا اقدامات موثری داشتند.
استاندار بوشهر گفت: بانک های استان از ارسال پیامک پرداخت اقساط و جریمه دیرکرد و ... که موجب بروز استرس بر مردم در این شرایط می شود خودداری کنند.
گراوند گفت: دفتر بازرسی استانداری، بررسی و بازرسی از بانک ها را با هدف جلوگیری از ارسال پیامها در مورد دیرکرد اقساط و جریمه ها و سایر فعالیت های بانکی در این ایام انجام دهد.
وی بیان داشت: ادارات استان مکلفند نسبت به تب سنجی برای ارباب رجوع اقدام کنند و حوزه بازرسی استانداری بررسی این موضوع را در دستور کار قرار دهد.
استاندار بوشهر خطاب به مدیران اجرایی استان تاکید کرد: مدیران استان با کارکنان جانباز و کارکنانی که بیماری زمینه ای دارند برای انجام امور محوله به صورت دور کاری و سایر شرایط، نهایت همکاری را تا زمانی که دانشگاه علوم پزشکی وضعیت استان را در مقابله با کرونا مناسب اعلام کند، داشته باشند .
وی بر تدوین شیوه نامه میز خدمت و ملاقات های تلفنی مدیران با ارباب رجوع توسط دفتر بازرسی استانداری تاکید کرد و گفت: تردد کامیونها در سطح استان به منظور جابجایی مصالح با رعایت موارد بهداشتی منعی ندارد.
وی بیان کرد: تخلیه لنج های باری استان با رعایت پروتکل های بهداشتی منعی ندارد و کنترل های لازم بهداشتی برای کشتی های ورودی به بنادر استان با جدیت انجام شود.
استاندار بوشهر گفت: مشکلی در زمینه تامین برنج در استان نداریم اما شیوه توزیع برنج مناسب نبود که در این زمینه شیوه جدید را اعلام خواهیم کرد.
گراوند بیان داشت: مدیران اجرایی است مکلفند در چارچوب سیاست های ملی، سیاست های ابلاغی استانی را اجرایی کنند.
گراوند گفت: تصمیم گیری در مورد فعالیت مدارس و دانشگاه ها در اختیار ستاد ملی مقابله با کروناست که در این زمینه فردا تصمیم گیری خواهد شد.
استاندار بوشهر در مورد وضعیت برداشت گندم از مزارع گفت: برای این موضوع چارچوبی تعریف شده که نیازمند 500 کمباین هستیم که عمده این کمباین ها از استانهای همجوار وارد می شوند لذا سازمان جهاد کشاورزی با همکاری بهداشت و هلال احمر، نسبت به انجام تب سنجی کمباین داران در همه شهرستانهای استان اقدام کنند.
گراوند گفت: سازمان تعاون روستایی استان هم به منظور جلوگیری از تجمع برای خرید گندم، نسبت به فعال کردن تمام مراکز خرید گندم اقدام کند.
گراوند بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط واحدهای تولیدی استان تاکید کرد و گفت: بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای تولیدی با دقت انجام شود و هر واحد تولیدی که اصول و پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا را رعایت نکند پلمپ می شوند.

 

ارسال نظر