کد خبر : 21327

بوشهر آماده ایجاد بازارچه مجازی عرضه محصولات روستایی کشور است

بوشهر آماده ایجاد بازارچه مجازی عرضه محصولات روستایی کشور است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: بوشهر آماده ایجاد بازارچه مجازی عرضه محصولات روستایی کشور است

به گزارش بوشهر24، فاطمه دهقانی در نشست ویدئو کنفرانس مدیران کل روستایی و شوراهای استانداری های کشور اظهار داشت: دهیاری‌ها و شوراهای استان بوشهر در خصوص مبارزه با بیماری کرونا تلاش‌های گسترده‌ای را داشته‌اند.

وی با اجتناب ناپذیر خواندن هزینه‌کرد دهیاری‌ها در خصوص مدیریت بحران و مبارزه با کرونا و مبارزه با ملخ صحرایی، خواستار ایجاد ردیف هزینه‌ای مربوطه در بودجه دهیاری‌ها شدند تا دهیاری‌ها بتوانند بدون محدودیت و دغدغه در این زمینه همکاری کنند.

دهقانی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید خواستار تفویض اختیار کمیته ملی وام دهیاری‌ها به کارگروه متناظر استانی به منظور تسریع در تصویب طرح‌های دهیاری‌ها تا سقف مشخص شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر همچنین بر تصویب و ابلاغ فرآیند صدور مجوز مشاغل توسط وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و ایجاد پنجره واحد به منظور تسهیل در ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تاکید کرد.

وی با تاکید بر اصلاح بخشنامه بودجه دهیاری‌ها به منظور تخصیص حداقل ۲۰ درصد اعتبارات دهیاری‌ها به اشتغال در روستاها، ایجاد بازارچه‌های مجازی عرضه محصولات روستایی از فضای مجازی را از دیگر پیشنهادات در راستای تحقق شعار سال دانست.

انتهای پیام/

ارسال نظر