کد خبر : 21328

140 معدن فعال با استخراج تقریبی 12 میلیون تن در استان بوشهرمشغول به فعالیت هستند

140 معدن فعال با استخراج تقریبی 12 میلیون تن در استان بوشهرمشغول به فعالیت هستند

رئیس اداره امورمعادن سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهرگفت: تا پایان سال 1398 تعداد پروانه بهره برداری معادن معتبر دراستان حدود 239معدن بوده که از این تعداد در حال حاضر 140 معدن فعال می باشند که بیشترین تعداد معادن فعال ازنوع مخلوط کوهی و به تعداد80معدن می باشد.

به گزارش بوشهر24، رئیس اداره امور معادن سازمان صمت استان بوشهر؛ رشید مرادی گفت: میزان استخراجی واقعی معادن فعال درپایان سال 98حدود 12میلیون تن براورد می شودکه شامل انواع مواد معدنی نظیرسنگ گچ،سنگ لاشه، سنگ آهک ومخلوط کوهی و مارن می باشد.

وی افزود: در سال 98 تعداد 9فقره پروانه بهره برداری جدید معدنی با ظرفیت استخراج اسمی 900هزارتن و سرمایه گذاری تقریبی66000میلیون ریال و همچنین تعداد6فقره گواهی اکتشاف و 3فقره پروانه اکتشاف صادر شده است که البته پروانه اکتشاف ماده معدنی بوکسیت درشهرستان دشتی به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ( ایمیدرو) از مهمترین آنها به شمار می رود.

رشید مرادی با اشاره به توان معدنی استان بوشهردر خصوص سازند های زمین شناسی استان که بیشتر رسوبی هستند عنوان کرد: معادن شناسایی شده نیز رسوبی و شامل سنگ آهک .سنگ لاشه . سنگ گچ .مارن . نمک وشن وماسه مرمریت می باشد همچنین شایان ذکراست به جزء موارد ذخایر بالا ؛ مواد معدنی دیگری مانند بوکسیت . قیر طبیعی و فسفات نیز دراستان شناسایی شده که درحال انجام مطالعات اکتشافی است .

انتهای پیام/

 
 

 

ارسال نظر