کد خبر : 2232

تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر ۸۱ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر ۸۱ درصد افزایش یافت

در سه ماه نخست امسال ۵۸هزار TEU کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۱ درصد رشد دارد.

 بوشهر24:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر: تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر ۸۱ درصد افزایش یافت
خبرگزاری تسنیم: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در سه ماه نخست امسال ۵۸هزار TEU کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۱ درصد رشد دارد.
 

محمد راستاد در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در تخلیه و بارگیری کالا اظهار کرد: استان بوشهر با داشتن بنادر متعدد تجاری و ملوانی در تخلیه و بارگیری کالا نقش مهم و تاثیر گذاری دارد بگونه‌ای که در بیشتر شاخص‌های بندری استان بوشهر دارای رتبه برتر است.

وی با اشاره به تخلیه و بارگیری کالا در سه ماه نخست امسال تصریح کرد: در این مدت 23 میلیون تن کالا در بنادر تجاری استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از رشد تخلیه و بارگیری کانتینری دربندربوشهر خبرداد و با بیان اینکه این بندر در بخش کالاهای کانتینری نقش مهمی در کشور دارد گفت: تخلیه و بارگیری کانتینر سه ماه نخست امسال در بندر بوشهر 58هزارو 962 تی ای یو است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 81 درصدی دارد.

وی به افزایش 17درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر بوشهر اشاره کرد و افزود: در سه ماه نخست امسال یک میلیون و 323 هزار و 656 تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شده که 17 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

راستاد با بیان اینکه زیرساخت‌های بندری دربوشهر در بخش‌های مختلف ارتقا یافته است تاکید کرد: بوشهر جایگاه مهمی دربخش تجارت دریایی دارد که با توسعه پسکرانه‌های آن در جزیره نگین این جایگاه بیش از پیش توسعه می‌یابد.

ارسال نظر