کد خبر : 2482

تخلیه و بارگیری ۱.۸ میلیون تن کالا در بندر بوشهر

تخلیه و بارگیری ۱.۸ میلیون تن کالا در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در چهار ماه نخست امسال یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در بندربوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش دارد.

 بوشهر24: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در چهار ماه نخست امسال یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در بندربوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش دارد.
 

به گزارش "بوشهر24"، محمد راستاد صبح امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه این استان نقش مهم و تاثیرگذاری درحوزه بازرگانی و تجارت خارجی دارد اظهار کرد: بندر بوشهر با داشتن امکانات و تجهیزات لازم بندری نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالا دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های بندری دربوشهر در بخش‌های مختلف ‌افزایش یافته تصریح کرد: پسکرانه‌های بندر بوشهر درجزیره نگین در حال اجرا است که با اجرای طرح های توسعه‌ای جایگاه بندر بوشهر در حوزه تجارت افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا بیان اینکه 1.8 میلیون تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد گفت: در چهارماه نخست امسال یک‌میلیون و 800 هزار تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش دارد.

راستاد با بیان اینکه بندر بوشهر دارای 15 پست اسکله است ، گفت: این بندر ظرفیت تخلیه و بارگیری هفت میلیون تن کالا در سال را دارد که اکنون از تمامی ظرفیت‌های بندری آن استفاده می‌شود و این در حالی است که در یک برنامه کوتاه مدت ظرفیت بندری بوشهر در تخلیه و بارگیری به دو برابر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای زیرساخت‌های مهم بندری است تصریح کرد: هم اکنون در تمامی بنادر استان بوشهر زیرساخت‌های بندری ایجاد شده و این در حالی است که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه این زیرساخت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به  اینکه یک میلیون و 800 هزار تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد گفت:  این میزان کالا که در چهار ماه نخست امسال انجام شده نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش دارد.

راستاد با اشاره به اینکه بخش قابل‌توجهی از صادرات بندر بوشهر به کشورهای حوزه خلیج فارس بوده است، گفت: شاخص‌های عملیاتی دربندربوشهر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد مطلوبی برخوردار شده است و این روند همچنان ادامه دارد./ تسنیم

ارسال نظر