کد خبر : 26

واگذاری ۹ بندر صیادی بوشهر به بخش خصوصی

واگذاری ۹ بندر صیادی بوشهر به بخش خصوصی

بوشهر ۲۴: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: تاکنون ۹ بندر صیادی را در بوشهر در چارچوب قانون واگذار کرده‌ایم که تعاونی‌های صیادان مدیریت آنها را بر عهده دارند.

بوشهر ۲۴: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: تاکنون ۹ بندر صیادی را در بوشهر در چارچوب قانون واگذار کرده ایم که تعاونی های صیادان مدیریت آنها را بر عهده دارند.
به گزارش " بوشهر ۲۴" ، محمد تنگستانی ظهر امروز در نشست با استاندار و مسئولان شیلات استان بوشهر، با بیان اینکه وظیفه شیلات بهینه بهره برداری از آب های سرزمینی و توسعه پایدار آبزی پروری در سواحل است اظهار کرد: از چالش های عمده صیادان در استان بوشهر بحث آلایندگی های دریایی است که لازم است پایش و مونیتورینگ لازم را داشته باشیم که این موضوع توسط مجموعه های زیرشاخه وزارت نفت انجام می شود.

وی از واگذار ۹ بندر صیادی در استان بوشهر به بخش خصوصی خبرداد و گفت: تاکنون ۹ بندر صیادی را در استان در چارچوب قانون واگذار کرده ایم که تعاونی های صیادان مدیریت آنها را بر عهده دارند و همکاری اداره کار و تعاون استان در این راستا بسیار مهم بوده است.

معاون مدیرکل شیلات استان بوشهر خاطرنشان کرد: در ارتباط با بحث آموزش در حوزه صیادی اقدامات بسیار خوبی انجام داده ایم و این روند تداوم دارد.

تنگستانی ابراز کرد: در حال حاضر تعداد ۶ مرکز آموزش صیادی را در شهرستان های مختلف راه اندازی کرده ایم که خروجی بسیار خوبی داشته است.

وی وجود قایق های بی هویت و افزایش قایق های تفریحی را از معضلات صیادان برشمرد و خواستار همکاری استانداری، دریابانی، اداره بندر، دادگستری ها و فرمانداری ها برای مقابله با این پدیده شد.

معاون شیلات استان بوشهر تصریح کرد: از مشکلات اساسی شیلات کمبود نیروی انسانی است و امیدوار هستیم این معضل نیز رفع شود.

تنگستانی گفت: برای رفع مشکلات جامعه صیادان و افزایش بهره وری این قشر از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم و از تمام توانمندی و ظرفیت موجود برای این مهم بهره می بریم. / تسنیم

ارسال نظر