کد خبر : 2721

سومین صنعت تبدیلی خرمای کشور در دشتستان+ تصاویر

سومین صنعت تبدیلی خرمای کشور در دشتستان+ تصاویر

بوشهر24: نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی گفت: سومین صنعت تبدیلی و فرآوری خرما پس از تبریزو شیراز ساخت آن رو به اتمام است وامسال در برازجان به بهره برداری می‌رسد.

بوشهر24: نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی گفت: سومین صنعت تبدیلی و فرآوری خرما پس از تبریزو شیراز ساخت آن رو به اتمام است وامسال در برازجان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد شامگاه شنبه دربازدید از مراکز خریدخرمای تضمینی آبپخش وبرازجان با بیان اینکه توجه به مشکلات نخل‌‌داران از مهم‌ترین برنامه‌های فراکسیون نخل وخرمای مجلس شورای اسلامی است اظهارکرد: نخلداران دشتستان سال‌هاست که مورد غفلت وکم توجهی قرارگرفته‌اند واکنون باید هرچه درتوان داریم برای جلب رضایت وبهبودوضعیت آنها بکاربگیریم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید تضمینی خرما برای حل مشکلات نخل‌داران دشتستانی آغاز شده، افزود: پس از پیگیری، رایزنی ونشست‌های متعدد با رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی، معاونین وزیر و رئیس جمهور، مدیران سازمان تعاونی روستایی کشور توانستیم موافقت لازم برای خرید تضمینی خرمای مازاد ازباغداران را کسب کنیم واعتبارات آن را تامین کنیم.

http://8pic.ir/images/y0idcva93tt3teycktnk.jpg

وی بابیان اینکه درابتدای شروع این طرح، نارضایتی‌هایی ازسوی کشاورزان مشاهده می‌شد خاطرنشان کرد: با  اقدامات و تلاش‌های انجام شده خرید خرمای فله‌ای تا افت 70 درصد باقیمت 10هزار ریال و بسته بندی شده تا افت 40درصد با قیمت یک‌هزارو 200 ریال بود که درحال حاضر در سه مرکز درشهرستان دشتستان درحال انجام است.

رئیس فراکسیون نخل وخرمای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح اجرای خرید تضمینی خرما در دشتستان رضایت‌مندی نخل‌داران در پی داشته گفت: در بازدید ازروستاها ونشست‌های مردمی و بازدید ازمراکزخرید خرما شاهد خرسندی ورضایت مردم ازاجرای این طرح هستیم که امیدواری آنها برای تولید محصول سال آینده نیز بیشترشده است.

http://8pic.ir/images/amwtytsuunjzvnwptcy7.jpg

عضوکمیسیون انرژی مجلس از اجرای طرح جامع خرما خبرداد و تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی بصورت کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت برای رفع دغدغه‌های نخل‌داران و طرح جامع خرما دردست اقدام است که ازابتدای ورود به مجلس نهم باجدیت در حال پیگیری  اجرای آن هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با بیان اینکه سومین  صنعت تبدیلی و مرکز فرآوری خرمای کشور در دشتستان به بهره‌برداری می‌رسد بیان کرد: مقدمات کارخانه فرآوری محصولات تبدیلی خرما بعنوان سومین صنعت تبدیلی پس از تبریزو شیراز مهیاشده وساخت آن رو به اتمام است وامیدواریم امسال به بهره‌برداری برسد.

http://8pic.ir/images/vhc9ddp8m58x7wbev7tc.jpg

موسوی‌نژاد بابیان اینکه باخرید تضمینی وتوافقی خرما و راه اندازی کارخانه تبدیلی بخش عظیمی از این محصول به فروش می‌رسد، افزود: قرارگرفتن خرما درسبد کالای توزیعی نیز توسط دولت موافقت شده که کمک فراوانی به فروش محصولات سالانه نخلداران می‌کند.

وی ازسد دالکی به عنوان یکی از طرح‌های عمرانی مهم منطقه برای کشاورزی واشتغالزایی یاد کرد وگفت: پس از  تلاش‌های فراوان موفق به  تخصیص اعتباراتی برای کلنگ زنی واجرایی شدن این طرح شدیم که سبب آبیاری چهارمیلیون و500 هزاراصله نخل در 13هزارهکتاراراضی کشاورزی دشت دالکی واشتغالزایی برای 12هزار نفر می‌شود.

http://8pic.ir/images/24u43ckwcvm29l5e6joj.jpg

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه استان بوشهر پرشتاب در حال اجرا است گفت: تلاش برای توسعه وارتقای سطح استان بوشهر وشهرستان دشتستان وظیفه مسئولان است وازمردم نیز تقاضا می‌شود دراین مسیر همچون گذشته همکاری صبورانه داشته باشند.

ارسال نظر